Sreda 03.12.2014.
10:19
Beta A

NBA: Karijev magični rafal, Klivlend se zahuktao

Košarkaši Golden Stejta zabeležili su 10. uzastopnu pobedu u NBA ligi, pošto su rano jutros na svom terenu pobedili Orlando 98:97, zahvaljujući trojci Stefena Karija u samom finišu meča.

Predvodio "ratnike": Stefon Kari

Voriorsi imaju 15 pobeda i dva poraza i sada su poboljšali najbolji početak sezone u istoriji kluba i došli su na pobedu od izjednačenja klupskog rekorda po seriji pobeda. Poslednji put su izgubili 11. novembra od šampiona San Antonija.

Tim iz Kalifornije izjednačio se ovako sa Memfisom pošto oba tima imaju najviše pobeda ove sezone.

Ovo je Golden Stejtu bila prva utakmica kod kuće posle serije od pet gostovanja na kojima su slavili. Ekipe su odigrale uzbudljiv meč, a Orlando je četiri minuta pre kraja imao prednost 93:84, ali su Voriorsi brzo izjednačili.

Na kraju se Kari driblingom oslobodio Tobajasa Herisa i pogodio trojku 2,2 sekunde pre kraja.

Kari je završio meč sa 22 poena i pet asistencija, dok je Klej Tompson doprineo pobedi sa 20 poena. Najefikasniji u Orlandu bio je Viktor Oladipo sa 27 poena. Tim sa Floride ostao je na sedam pobeda, uz 13 poraza.

Golden Stejt - Orlando 98:97

Toronto se oporavio od neočekivanog poraza od Lejkersa u prošlom meču i u gostima je pobedio Sakramento 117:109. Reptorsi su slavili bez vodećeg strelca Demara Derozana, koji je povredio mišić i ne zna se još kada će se vratiti na parket.

Toronto je do pobede predvodio Kajl Lauri sa 27 poena, dok se u Sakramentu istakao Rudi Gej sa 20 poena i svojim ličnim rekordom karijere od 10 asistencija.

Klivlend je kod kuće pobedio Milvoki sa 111:108 i tako zabeležio četvrtu uzastopnu pobedu nakon četiri vezana poraza. Kavalirse su predvodili Kajri Irving sa 28 poena, Kevin Lav sa 27 i Lebron Džejms sa 26 poena i 10 asistencija.

Trijumfu je mnogo doprineo i veteran Majk Miler, koga je trener Dejvid Blat ubacio u igru u drugom poluvremenu, a 34-godišnje krilo je odgovorilo sa dve trojke, sedam skokova i ključnom blokadom u finišu, za 18 minuta provedenih na parketu, zbog čega je posle meča dobio pohvale trenera i Džejmsa.

Najefikasniji u Klivlendu bio je Brendon Najt sa 27 poena. Kavalirsi sada imaju devet pobeda, dok je Milvoki ostao na 10. Lejkersi su u gostima pobedili Detroit sa 106:96 i tako došli do druge pobede u nizu.

Veteran Kobi Brajant nije ponovio sjajnu partiju iz prošlog meča, kada je ostvario 20. "tripl-dabl" u karijeri, ali se ipak "pojavio na parketu u trećoj četvrtini, kada je postigao 12 uzastopnih poena i pomogao svom timu u teškim trenucima. To su mu bili jedini poeni na meču.

"Bio sam umoran. U prvom poluvremenu sam promašio nekoliko lakih šuteva. Nismo baš kontrolisali ritam utakmice. Ja sam pokušavao da se ne istrošim, a u drugom poluvremenu sam pustio da mi dođe igre. Pogodio sam nekoliko šuteva i dao gas", rekao je Brajant posle meča.

Bek Lejkersa postiže ove sezone u proseku 26 poena po utakmici. On je posle ove utakmice prišao Majklu Džordanu na 127 poena zaostatka na večnoj listi igrača koji su postigli najviše poena u NBA.