0
Nedelja 14.11.2010.
14:53 >> 18:54h

Trifunović srušio Rad

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su pobedu na Banjici protiv Rada rezultatom 1:0 u okviru 12. kola Jelen super lige.

Rezervista Trifunović presudio Radu

Crvena zvezda je ušla u meč sa namerom da pobedi Rad, pa su gosti u prvih dvadesetak minuta imali terensku inicijativu. "Građevinari" su uspeli da se oslobode pritiska i da stvore par prilika, ali se na poluvreme otišlo bez golova.

U nastavku su se oba tima smenjivala u šansama, ali nije bilo preciznog udarca na obe strane. Crveno-beli su od 58. minuta igrali sa igračem manje nakon što je Reljić zbog grube igre zaradio drugi žuti karton.

Ipak, to kao da je dalo krila Zvezdi, koja je u 62. minutu došla do gola. Bio je to slobodan udarac koji je izveo Bogdanović, neko je zakačio loptu koja je stigla do Trifunovića, a on je glavom iz peterca sproveo u mrežu domaćina.

Samo desetak minuta kasnije Rad je imao najbolju priliku za izjednačenje. Dimitrijević je prošao kroz kompletnu Zvezdinu odbranu, lepo asistirao Jovančiću koji je sa četiri metara uspeo da promaši ceo gol. Dimitrijević je imao novu priliku pet minuta pre isteka utakmice, ali je njegov volej golman Stamenković uspeo da odbrani. Zvezda je do kraja uspela da se odbrani od jalovih napada domaćina i dođe važne pobede.

U 90. minutu, isključen je i trener Crvene zvezde Aleksandar Kristić, koji je burno reagovao nakon jednog nedosuđenog faula koji su svi na stadionu videli osim sudije Maje Vujovića.

"Ovo je vrlo bitna pobeda za nas, pobedа koja je došla posle teške i burne nedelje. Moji igrači su je izborili u jednoj čvrstoj utakmici u kojoj nijedan tim nije pokazivao preveliku želju da rizikuje. Odlučila je jedna šansa iz koje smo postigli gol. Došli smo u situaciju da igramo sa desetoricom, ali smo uspeli da izdržimo pritisak do kraja i pobedili smo, što je najvažnije", rekao je Kristić.

Trener Rada Marko Nikolić ocenio je da njegova ekipa nije zaslužila da izgubi.

"Nismo zaslužili da izgubimo, makar ako se broje stopostotne šanse koje smo imali. Ne mislim da je Banjica u suzama, Banjica je u usponu. Žao mi je što smo izgubili, bili smo borbeni, odigrali smo taktički organizovano, ali nismo imali sreće. Bila je čast biti akter ovakve utakmice. Mi imamo domaći teren i kada igramo sa Crvenom zvezdom i Partizanom. Žao mi je zbog publike, ali vratićemo im to u narednim kolima", rekao je Nikolić.

Vojvodina je u Subotici pobedila domaći Spartak minimalnim rezultatom 1:0, a gol je postigao Oumaru u 9. minutu. To je i bilo sve na meču u Subotici, a publika nije imala puno razloga da uživa, jer je meč bio i više nego dosadan.

Pobedu u gostima ostvarili su igrači BSK iz Borče, koji su u Kuli slavili protiv Hajduka sa 1:0, a strelac je bio Đukić u 75. minutu.

Zvezda je sada na tri boda zaostatka za vodećim Partizanom, koji je u subotu bio bolji od Javora sa 4:1. Vojvodina je treća sa tri boda manje od Zvezde, dok je Rad pao na poziciju četiri sa poenom manje od novosađana.