0
Četvrtak 30.09.2010.
23:31

LE: Ivić srušio Dinamo, Siti i Juve remizirali

U večernjim mečevima Lige Evrope Mančester Siti i Juventus odigrali 1:1, a istim epilogom završen i susret Atletiko Madrida i Leverkuzena, dok je PAOK u Solunu pobedio zagrebački Dinamo golom Vladimira Ivića.

PAOK je u Solunu savladao zagrebački Dinamo sa 1:0, a junak pobede je bio Vladimir Ivić koji je zatresao mrežu "modrih" u 56. minutu.

Srbin je odlično ispratio centaršut iz slobodnog udarca, a pošto je lopta preletila odbrambene fudbalere "modrih", Iviću nije bilo teško da savlada čuvara mreže gostujuće ekipe i ubaci loptu u mrežu.

Fudbaleri Mančester Sitija i Juventusa odigrali su nerešeno 1:1 u derbiju 2. kola grupe A Lige Evrope.

Torinezi su do prednosti došli već u 11. minutu sjajnim golom Vinćenca Jakvinte, ali je izjednačenje domaćima doneo Adam Džonson u 37. minutu. U drugom poluvremenu viđen je slabiji fudbal, a najbolju priliku propustio je veteran Del Pjero pet minuta pre kraja, kada je pogodio prečku iz slobodnog udarca.

Isti rezultat viđen je u Madridu gde su igrali Atletiko i Bajer iz Leverkuzena. Gosti su poveli preko Erena Derdijoka u 39. minutu, a u šestom minutu drugog dela bod Madriđanima doneo je Simao.

Najubedljiviju pobedu ostvario je lisabonski Sporting, koji je pregazio Levski iz Sofije sa 5:0, a veliku pobedu ostvario je i beloruski BATE Borisov nad AZ Alkmarom rezultatom 4:1.

Ukrajinski Dinamo Kijev nastavio je sa očajnim partijama u ovom ciklusu Lige Evrope, pošto je poražen u Tiraspolju od Šerifa rezultatom 2:0.

Na mečevima odigranim od 19.05 časova Zenit je sa dva gola Danka Lazovića deklasirao AEK sa 4:2, dok je Štutgart pogotkom Zdravka Kuzmanovića savladao Odenze u gostima sa 1.2.