0
Subota 18.05.2019.
21:38

Siti postao prvi klub u Engleskoj koji je uzeo “tripletu”

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Votford savladavši ga sa čak 6:0 u finalu FA kupa i na taj način su ispisali istoriju osvajanjem domaće "triplete".

EPA
Fudbaleri Sitija osvojili FA kup

Izabranici Pepa Gvardiole su posle osvajanja Premijer lige i Liga kupa uzeli trofej i u FA kupu i tako postali prvi klub u Engleskoj koji je kompletirao domaću "tripletu".

Osim što su dominirali u posedu lopte, “građani” su potpuno uništili rivala ne dozvolivši mu nijednu ozbiljniju priliku da ugrozi Edersona.

Mrežu Gomeša načeo je David Silva posle izbegnutog ofsajda u 26. minutu i snažnim udarcem doneo radost plavom delu Mančestera.

Vođstvo je duplirao Rahim Sterling u 38. minutu kad je loptu koja je išla u mrežu posle šuta Gabrijela Žezusa zaustavio na gol liniji i rešio da je on zakuca i dodatno potvrdi gol.

U 61. minutu viđena je prava kontra posle koje se najbolje snašao Kevin de Brujne i tako praktično rešio pitanje pobednika.

Iako mu je Sterling "oteo" gol u prvom poluvremenu Gabrijel Žezus je ipak uspeo da upiše svoje ime na semafor u 68. minutu posle slične akcije kao i kod trećeg pogotka.

U međuvremenu izabranici Pepa Gvardiole su promašili nekoliko prilika. Sterling je ispratio akciju Bernarda Silve i na drugoj stativi samo podmetnuo nogu kako bi opet prešla gol liniju Gomeša, a englesko krilo je i dva minuta pre kraja bilo precizno pa je tako bivši igrač Liverpula upisao het-trik.

Zanimljivo je da su izabranici Pepa Gvardiole oborili rekord i postali tek treći tim koji je dao šest golova u finalu FA kupa posle Blekburna (1890.) i Burija (1903.).

Pored Sitija, ovom rezultatu najviše može da se raduje ekipa Vulverhemptona, koja će zahvaljujući tome što se Votford nije dokopao FA kupa, otići u kvalifikacije za Ligu Evrope.