0
Sreda 15.05.2019.
23:22

Laciju trofej u Kupu, Sergej strelac (VIDEO)

Protiv Atalante, koja je u finalu igrala prvi put posle 23 godine, rimski "nebeskoplavi" iskoristili svoj teren da na Olimpijskom stadionu pobede s 2:0.

Tanjug/AP
Milinković Savić je posle pogotka otrčao da podeli radost s najvernijim navijačima Lacija

Atalanta u ovoj sezoni igra sjajno. Dva kola pre kraja italijanskog šampionata i dalje ima šansu da se domogne mesta koje vodi u Ligu šampiona, ali joj nije pošlo za rukom da u vitrine stavi drugi trofej u nacionalnom kupu (jedini uzela 1963).

Lacio se za pobedu koja mu je donela pehar sedmi put izborio u finišu utakmice. U vođstvo ga je u 82. minutu doveo Sergej Milinković Savić, koji je u igru ušao tri minuta pre gola. Nadvisio je Atalantinu odbranu da centaršut iz kornera glavom sprovede u mrežu.

Konačnih 2:0 postavio je argentinski napadač Hoakin Koreja u poslednjem minutu meča sjajnom solo partiturom pošto je bio usamljen u protivnapadu. Celu utakmicu u timu Lacija odigrao je Adam Marušić.