0
Nedelja 05.05.2019.
21:08

Ajntraht primio šest za poluvreme! (VIDEO)

Bajer probio odbranu gostiju za samo dva minuta, a onda do kraja poluvremena postigao još pet golova za potpuni debakl polufinaliste Lige Evrope u Leverkuzenu.

twitter.com/bayer04

Očekivali smo spektakularan derbi u Lverkuzenu, ali malo ko je očekivao da Ajntraht bude potpuno deklasiran posle samo 45 minuta igre, odnosno svog najgoreg poluvremena ove sezone, a možda i u istoriji.

Bajer je u utakmici 32. kola Bundeslige brzinski postigao čak šest golova i na odmor otišao sa prednošću 6:1. Tek ulaskom Luke Jovića i Mijata Gaćinovića (već u 37. minutu) gosti su se stabilizovali, pa je rezultat ostao nepromenjen do kraja.

Ajntraht igra sjajnu sezonu i pored borbe za plasman u Ligu šampiona stigao je do polufinala Lige Evrope, u kom je u prvom duelu remizirao sa Čelsijem 1:1, ali igranje na dva fronta očigledno je ostavilo trag na ekipu Adija Hitera.

U direktnoj borbi za četvrtu poziciju i plasman u Ligu šampiona gosti nisu delovali ni približno timu iz prethodnih utakmica.

Ovo je prvi put u istoriji da je na jednom meču Bundeslige u prvom poluvremenu postignuto sedam golova.