0
Subota 04.05.2019.
21:38

Kristal Palas presudio Kardifu

Fudbaleri Kristal Palasa savladali su Kardif sa 3:2 u gostima u 37. kolu engleske Premijer lige i tako ih izbacili iz elitnog fudbalskog ligaškog takmičenja.

twitter.com/

Kardif je zaista imao turbulentnu sezonu, vodili su ljutu borbu za opstanak, na kraju su je i izgubili, a izgubili su i momka koji je u toj borbi trebao da ima veliku ulogu – Emilijana Salu.

Ipak su u 37. kolu na svom stadionu imali maltene sve u svojim rukama i pobeda nad Palasom bi im donela priliku da u poslednjem kolu izbore opstanak u Premier ligi, međutim to više nije izvodljivo.

Vilfred Zaha je doveo goste do prednosti već u 28. minutu meča, a tračak nade je stigao samo tri minuta kasnije kada je Keli postigao autogol i doneo izjednačenje, da bi bivši napadač Čelsija, Bačuaji pred sam kraj prvog poluvremena vratio prednost Kristal Palasu.

U drugom poluvremenu je Kardif imao svoje šanse da dođe do izjednačenja, ali su kažnjeni golom Taunzenda u 70. minutu utakmice. Ipak to nije bilo sve, pošto je Kardif postigao utešni gol u 90. minutu, a strelac je bio Bobi Rid.

Sve to je ipak bilo nedovoljno da Kardif izbegne povratak u Čempionšip i tako su se pridružili Fulamu i Hadersfildu koji su nešto ranije izgubili šanse za opstanak u elitnom rangu.