0
Subota 04.05.2019.
19:45

Bajern blizu nove titule (VIDEO)

Fudbaleri Bajern Minhena pobedili su danas na svom terenu Hanover s 3:1 u 32. kolu i tako načinili još jedan korak ka odbrani titule u nemačkoj Bundesligi.

twitter.com/bayernen

Bavarci su pred svojim navijačima ofanzivno počeli utakmicu, a do vodjstva su stigli u 27. minutu pogotkom Roberta Levandovskog. Bajern je 13 minuta kasnije udvostručio prednost, a ovaj put u listu strelaca upisao se Lukas Gorecka.

Hanover je iz jedanaesterca u 51. minutu koji je realizovao Žonatas smanjio zaostatak, ali je Brazilac samo četiri minuta kasnije dobio drugi žuti karton, što je ekipi iz Minhena olakšalo posao.

Francuski internacionalac Frank Riberi u 84. minutu postavio je konačnih 3:1. Bajern je prvi na tabeli sa 74 boda, pet više od Borusije Dortmund koja kasnije danas igra protiv Verdera, dok je Hanover nakon poraza i definitivno ispao iz Bundeslige, pošto je poslednji, 18. sa 18 bodova.

Trećeplasirani Lajpcig je siguran učesnik Lige šampiona 2019/20, dok se za četvrto mesto bori nekoliko timova.

Trenutno ga zauzima Ajntraht, sa kojim Borusija Menhengladbah nije uspela da se bodovno izjednači, jer je u jednom od derbija kola odigrala 2:2 sa Hofenhajmom.

Gosti su dva puta vodili, ali je konačan rezultat, koji ne odgovara previše ni jednima ni drugima, postavio švajcarski napadač hrvatskog porekla Josip Drmić u 84. minutu.

U trku se potpuno umešao Volfsburg, nakon pobede nad Nirnbergom, kome se zajedno sa Hanoverom "smeši" ispadanje iz lige.

Štutgart će posle poraza od Herte, koja je prekinula seriju od sedam mečeva bez pobede, verovatno ostati na 16. mestu i opstanak tražiti kroz dvomeč plej-auta, protiv trećeplasiranog tima "cvajte".

Bodove domaćinu golovima su doneli Vedad Ibišević, Ondrej Duda i Salomon Kalu, dok je Marko Grujić počeo meč na klupi i odigrao poslednjih pola sata.