0
Nedelja 21.04.2019.
21:40 >> 21:45h

Benzema het-trikom doneo pobedu Realu

Fudbaleri Real Madrida ubedljivo su savladali Atletik Bilbao sa 3:0 na "Santjago Bernabeu" u 33. kolu La Lige.

EPA
Fudbaleri Reala proslavljaju pobedu nad Atletik Bilbaom

Fenomenalnu partiju odigrao je Karim Benzema koji je postigao het-trik.

Iako posle prvih 45 minuta nije bilo golova, u nastavku susreta francuski napadač je priredio spektakl koji je seriju golova počeo na startu drugog dela.

Potom je u 76. minutu iskoristio centaršut Luke Modrića iz kornera i glavom sa pet metara poslao loptu u mrežu gostiju. Kod trećeg gola mu je pomogao čuvar mreže Baskijaca Jago Ererin koji je loptu udario glavom van kaznenog prostora. Ona je došla do Benzeme koji je ponovo bio strelac.

Posle ovog trijumfa Real je ostao treći na tabeli sa 64 boda, četiri manje od drugoplasiranog Atletika, dok je Bilbao na sedmoj poziciji sa 46.

Fudbaleri Hetafea pobedili su Sevilju sa 3:0 na svom stadionu u 33. kolu La Lige i tako su načinili veliki korak ka plasmanu u Ligu šampiona.

Bolje u meč su ušli domaći fudbaleri što se videlo u 35. minutu kada je Haime Mata bio precizan sa bele tačke. Do odlaska na odmor igrači Hetafea su još jednom iz jedanaesterca postigli pogodak, ovoga puta kazneni udarac je realizovao Horhe Molina. Posao je dodatno bio otežan gostima nakon što je Serhio Eskudero dobio crveni karton.

Nije Sevilja uspela sa igračem manje u nastavku utakmice da ozbiljnije zapreti domaćinu. Tim iz predgrađa Madrida je to iskoristio i povećao vođstvo na 3:0, a po drugi put je golmana gostiju Tomasa Vaclika savladalo Molina.

Do kraja susreta jedino vredno pomena bio je crveni karton koji je zaradio defanzivac Hetafea Đene Dakonam, ali ekipi iz Andaluzije ni to nije bilo dovoljno da postigne bar počasni gol.