Kristal Palas pobedio Arsenal, Milivojević upisao asistenciju

U malom londonskom derbiju rezultat je bio 3:2.

EPA
Fudbaleri Evertona i Junajteda

"Karamele" su na svom terenu poveli lepim golom Rišarlisona u 13. minutu, koji je uhvatio "makazice" na oko pet metara od gola Davida de Hee pošto je Dominik Kalvert-Levin nadmudrio odbranu Junajteda posle auta sa leve strane.

Everton je prednost duplirao u 28. minutu sjajnim udarcem Gilfija Sigurdsona sa oko 25 metara, da bi na 3:0 povisio Luka Dinj u 56. takođe šutem izvan kaznenog prostora.

Konačan rezultat postavio je Tio Volkot u 63. minutu posle sjajnog kontranapada Evertona.

Everton je sedmi na tabeli Premijer lige sa 49 bodova, dok je Junajted šesti sa 64.

Fudbaleri Kristal Palasa savladali su Arsenal u malom londonskom derbiju sa 3:2 na "Emirejtsu", a Luka Milivojević upisao je asistenciju.

Ovom pobedom su zakomplikovali "tobdžijama" finiš sezone, jer je neizvesno ko će biti na pozicijama koje vode u Ligu šampiona.

Na teren je istrčao kombinovani tim Arsenala bez Toreire, Beljerina, Remzija, Sokratisa, Suareza i drugih, ali sa Obamejangom Lakazetom i Ozilom u ofanzivi. Sa druge strane, Palas je igrao u najjačem mogućem.

Kristijan Benteke je na asistenciju Milivojevića u 17. minutu pogodio mrežu domaćina, a tim rezultatom se otišlo na veliki odmor.

Svega 120 sekundi po nastavku, Ozil je izjednačio, a Zaha uzvratio u 61. minutu.

Potom je Mekartur u 69. doneo ogromnih 3:1, da bi Obamejang u 77. samo ublažio osmi poraz Arsenala ove sezone.

U narednom kolu Palas dočekuje Everton, dok "tobdžije" gostuju Vulverhemptonu.

Fudbaleri Liverpula vratili su se na vodeće mesto Premijer lige, makar nakratko, jer su uspešno završili gostovanje Kardifu - 2:0.

Tim Jirgena Klopa ima dva boda i meč više od Mančester sitija.

Velšani su se odlično držali u prvih 45 minuta, odbijali napade “crvenih”, čak i zapretili nekoliko puta, međutim, sve je palo u vodu posle pogotka Žoržinja Vajnalduma.

Holanđanin je zatresao mrežu u 57, a u 81. minutu Milner je bio precizan sa bele tačke.

U narednom kolu Liverpul dočekuje Hadersfild koji se seli u drugu ligu, a Kardif borbu za opstanak nastavlja duelom protiv Fulama.