Bolonja van zone ispadanja, "kiša" kartona u Torinu

Uzbudljivi mečevi u 32. kolu Serije A.

EPA
Fudbaleri Bolonje i Fiorentine

Nije bilo golova u meču između Bolonje i Fiorentine, pa je tako ekipa Siniše Mihajlovića uspela da ostane neporažena. Srpski reprezentativac Nikola Milenković našao je svoje mesto u startnih 11. Trenerski debi imao je Vinćenzo Montela.

Pogodaka nije bilo ni u susretu Sasuola i Parme, iako su "mlekadžije" imale šansu da osvoje sva tri boda kada je Ćeravolov penal odbranio Konsilji.

Gradski derbi pripao je Sampdoriji koja je na domaćem terenu savladala Đenovu sa 2:0. Sampdorija je povela već u trećem minutu golom Gregora Defrela posle čega nismo videli previše uzbuđenja u prvom poluvremenu.

Siguran sa bele tačke bio je Fabio Kvaljarela u 53. minutu koji je tako rešio pitanje pobednika u Derbiju Lanterne. Reprezentativac Srbije Darko Lazović odigrao je čitav meč za "grifone".

Torino je na domaćem terenu remizirao sa Kaljarijem rezultatom 1:1 u meču koji je obeležio glavni sudija sa čak 10 kartona - sedam žutih i tri crvena.

"Bikovi" su poveli u 52. minutu nakon što se Simone Zaza našao na pravom mestu u pravo vreme i zatresao mrežu Kaljarija. Gosti su izjednačili u 75. minutu, strelac je bio Leonardo Pavoleti.