0
Subota 13.04.2019.
17:28

Zvezda pobedom nad Radničkim korak bliže odbrani titule

Izabranici Vladana Milojevića uspeli su da savladaju drugoplasiranu ekipu na tabeli, Radnički iz Niša sa visokim rezultatom 3:0.

MN Press
Igrači Crvene zvezde raduju se vođstvu protiv Radničkog

Fudbaleri Crvene zvezde osigurali su prvo mesto na tabeli pošto su pobedili ekipu Radničkog iz Niša 3:0, golovima Ričmonda Boaćija prvo sa bele tačke a onda i iz igre (23. i 48. minut), i El Fardu Bena takođe iz jedanaesterca u nadoknadi prvog poluvremena (45+2).

Kraj meča!

90+2 - Pavkov dobija žuti karton

90. minut - Sudija produžio meč tri minuta

84. minut - Poslednja zamena igrača za crveno-bele

Izlazi Jovančić, u igri je Čaušić

78. minut - Nišlije propustile šansu iz kornera

Saša Stojanović je šutirao, lopta je pogodila Milunovića koja je otišla u korner. Na žalost gostujućih navijača, nisu uspešno realizovali korner.

74. minut - Izmena u Zvezdi

Pavkov ulazi u igru umesto strelca dva gola, Ričmonda Boaćija

70. minut - Miran period igre

61. minut - Izmena u Zvezdi

Veljko Simić menja Mirka Ivanića

56. minut - Jovičiću opomena

Branko Jovičić zaradio je žuti karton zbog povlačenja Grbića

54. minut - Izmena u Radničkom

Stojanović menja Kojaševića.

48. minut - Zvezda uvećala prednost

Boaći postiže još jedan gol, ovog puta iz igre. El Fardu Ben dodao je loptu do Ričmonda Boaćija, koji je dobro šutirao i savladao Ristića.

MN Press
Duel Zvezde i Radničkog

Počelo je drugo poluvreme

45+2 - Još jedan penal. Ben povećava prednost - 2:0

Ovog puta precizan je bio Ben. Golman Ristić oborio je Marka Marina, pa je sudija ponovo pokazao na belu tačku. Identičan penal viđen je kao i prethodni, pa crveno-beli na predah idu sa zadovoljavajućim rezultatom.

35. minut - Udarac Bena

U dobro organizovanom napadu izabranika Vladana Milojevića, El Fardu Ben šutirao je preko gola, ali i da je pogodio ne bi sudija prihvatio, pošto je prethodno linijski sudija svirao ofsajd.

MN Press
Baklje na tribinama stadiona "Rajko Mitić"

32. minut - Baklje na tribinama

Usled vođstva, navijači su rešili da proslave na svoj način.

25. minut - Odbrana Borjana

Korner za gostujuću ekipu, odlična intervencija čuvara mreže crveno-belih.

22. minut - Penal za Zvezdu! Crveno-beli vode 1:0

Kojašević ruši Jovančića, srbitar pokazuje na belu tačku. Boaći je precizan i dovodi tima iz Ljutice Bogdana u vođstvo.

19. minut - I crveno-beli traže penal

Ričmond Boaći je šutirao pored Đorđa Crnomarkovića i tražio jedanaesterac, ali sudija ni ovde nije reagovao.

15. minut - Dobre šanse za domaću ekipu

Prvo Jovančić pa Ivanić, ali je mreža ostala mirna.

13. minut - Gosti žele jedanaesterac

Lopta je stigla na ivicu kaznenog do Haskića koji je bio spreman da šutne, ali mu je to onemogućio Filip Stojković koji je rukom zaustavio loptu.

Nišlije traže penal, ali je sudija samo odmahnuo rukom

Meč je počeo ...

Vestionline
Duel između Zvezde i Radničkog iz Niša

Zvezda će pokušati da sačuva prvo mesto, dok će se izabranici Nenada Lalatovića boriti za prvu poziciju.

Vestionline
Sastav igrača za meč Zvezde i Radničkog

Podsetimo, jedini poraz u ovom prvenstvu Radnički je doživeo upravo na Marakani u julu mesecu (2:0). Prethodni put Radnički je pobedio Crvenu zvezdu marta 2013. godine, u meču posle kojeg je smenjen Aleksandar Janković.

U poslednjih deset mečeva dva kluba, Zvezda ima devet pobeda i pomenuti jesenji remi. Pobeda bi crveno-belima značajno olakšala posao u odbrani trofeja kroz preostale utakmice plej-ofa, remi bi im, takođe, išao u prilog.

ZVEZDA: Borjan - Stojković, Milunović, Savić, Rodić - Jovičić, Jovančić - Marin, Ivanić, Ben - Boaći.

RADNIČKI: Ristić - Todorovski, Crnomarković, Pankov, Đorđević - Bondarenko, Drinčić - Ranđelović, Kojašević, Grbić - Haskić.

Praktično, crveno-beli večeras počinju evropske kvalifikacije.