170
0
Četvrtak 04.04.2019.
22:35

Dogodilo se u Seriji A posle 87 godina: Četiri gola jednog tima u prvih 15 minuta

U poslednjoj utakmici 30. kola italijanskog prvenstva Atalanta u Bergamu tresla Bolonjinu mrežu u 3, 5, 9. i 15. minutu - 4:0 na poluvremenu.

EPA/Paolo Magni
Radost Josipa Iličića posle drugog gola

Razigrana Atalanta ne posustaje u borbi i za mesto koje vodi u Ligu šampiona. Odmah je Bolonji, koju trenira Siniša Mihajlović, stavila na znanje da će bodove spasa morati da traži u drugim utakmicama.

Prva dva gola postigao je Slovenac Josip Iličić. Niko nije bio tako brzo dvostruki strelac od početka meča još od Marka di Vaja, koji je u ligaškom duelu u decembru 2001. doveo Parmu u vođstvo protiv Udinezea u 1. i 3. minutu, ali je domaćin smogao snage za potpuni preokret i pobedu s 3:2.

Zatim je na scenu u timu iz Bergama stupio holandski defanzivac Hans Hateboer, a onda i kolumbijski napadač Duvan Zapata, najbolji golgeter Atalante, koji se 20. golom poravnao na drugom mestu liste strelaca s Poljakom Kšištofom Pjontekom (Milan), a obojica su iza Sampdorijinog veterana Fabija Kvaljarele s 21 pogotkom.

Poslednji put je u italijanskoj ligi jedan tim dao četiri gola u prvih 15 minuta u martu 1932. Bilo je to kad je Juventus zgromio Romu sa 7:1, a četvrti pogodak Stare dame bio je u 14. minutu.

Serija A, 30. kolo

Atalanta - Bolonja 4:1 (Iličić u 3. i 5, Hateboer u 9, Zapata u 15 - Orsolini u 54)

Sasuolo - Kjevo 4:0 (Demiral u 4. i 45, Lokateli u 47, Berardi u 57)

Sreda

Empoli - Napoli 2:1 (Farijas u 28, Di Lorenco u 53 - Zjelinski u 44)

Frozinone - Parma 3:2 (Pinamonti u 13, Valcanija u 45, Čofani u 90 - Barilja u 18, Čeravolo iz penala u 58)

Đenova - Inter 0:4 (Galjardini u 15. i 81, Ikardi iz penala u 40, Perišić u 54)

Roma - Fiorentina 2:2 (Caniolo u 14, Peroti u 70 - Pecelja u 12, Žerson u 51)

Spal - Lacio 1:0 (Petanja iz penala u 89)

Torino - Sampdorija 2:1 (Beloti u 34. i 45 - Gabijadini u 84)