0
Nedelja 31.03.2019.
19:44 >> 19:51h

Aldervereldov autogol drži Liverpul na čelu tabele (VIDEO)

Fudbaleri Liverpula savladali su Totenhem u derbiju kola 2:1 na Enfildu. Vrlo bitna pobeda u trci za titulom.

Twitter/Squawka
Slavlje posle autogola Alderverelda

Totenhem je u 32. kolu na gostovanju Redsima doživeo četvrti poraz u pet kola, dok su "redsi" došli do devetog boda u tri prethodna kola.

Prvi gol je postigao ubojiti Firmino glavom na sjajan pas Robertsona u 17. minutu.

Liveprul je kontrolisao meč, ulazio u šanse, ali bezuspešno.

Izjednačenje je nastupilo ni od kuda. Hari Kejn je oboren na sredini terena, brzo izvođenje lopte i duga dijagonala ka Kristijanu Eriksenu. Akciju u 70. minutu je pogotkom završio Lukas Moura.

Ušla je tenzija u redove domaćih. Napadalo se sa svih strana na gol Uga Lorisa, koji je svojom intervencijom u 90. minutu, na pokušaj Salaha glavom, napucao loptu u noge Aldervereldu i lopta je skrenuta u sopstvenu mrežu.

Urnebes na tribinama i teg skinut sa leđa svim igračima i članovima stručnog štaba Liveprula.

Ekipa Jirgena Klopa je na prvom mestu Premijer lige sa dva boda ispred Mančester Sitija, uz napomenu da aktuelni šampion ima utakmicu manje.