0
Subota 30.03.2019.
15:43

Po čemu je davljenik Fulam jedinstven u Engleskoj u poslednje 42 godine (VIDEO)

Prvak Mančester siti rutinski pobedio u Londonu s 2:0 u prvoj utakmici 32. kola Premijer lige.

Tanjug/AP
Kamerunac Andre Zambo Angisa (Fulam) i Rahim Sterling (Siti), koji glavom odnosi loptu

I s Aleksandrom Mitrovićem u timu i bez njega u svom napadu Fulam nastavlja da tone i, sva je prilika, nema mu spasa. Pretrpeo je i osmi uzastopni poraz u engleskom prvenstvu, a pola od toga bilo je na njegovom stadionu.

Naš igrač se nije našao ni na klupi za rezerve, uostalom ni Lazar Marković, novajlija iz zimskog prelaznog roka. Trener Skot Parker je obrazložio da Mitrović nije spreman za odlučne napore, a pogotovo posle zahtevne uloge na meču reprezentacije protiv Portugalije (1:1) u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Već 12 utakmica uzastopno Fulamova mreža se trese najmanje dvaput. To se nije desilo nijednom engleskom prvoligašu posle oktobarske jeseni 1977, kada je Njukasl, računajući i prethodnu sezonu, najmanje po dva puta vadio loptu iz svog gola na 14 mečeva uzastopce.

Londonski tim, koji ima sve manje šansi da ostane u najboljem društvu u prvoj godini povratka, nije primio ni gol 29. decembra, pošto je pred svojom publikom savladao Hadersfild s 1:0, a zatim je izgubio u 11 od 12 utakmica, pobedivši samo Brajton (4:2), takođe na svom stadionu, i to potpunim preokretom u drugom poluvremenu.

Siti je posao obavio u ranom delu utakmice. Prvi gol je u 5. minutu dao Portugalac Bernardo Silva, koji je igrao protiv Srbije, a drugi u 27. minutu argentinski napadački as Serhio Aguero, koji se s 19 pogodaka izdvojio na čelu liste strelaca.

FT #fulham 0-2 #mancity #aguero

A post shared by premierblues (premierblues2) on Mar 30, 2019 at 7:22am PDT