0
Petak 01.03.2019.
11:38

Lamija šokirala Oli, Šaranov drugi put odbranio penal na "Karaiskakiju" (VIDEO)

U revanšu četvrtfinala grčkog kupa gosti su u Pireju pobedili s 1:0 (prvi meč 3:3) iz jedinog udarca na gol.

olympiacos.org
Kapiten Lamije Marko Blažić i Olimpijakosov Brazilac Giljerme

Olimpijakos je opsedao Lamijin gol sve vreme, fijukali su njegovi udarci, ali je trijumfovala nepredvidljivost kupa u kojem David ima šansu protiv Golijata. U debitanstskoj utakmici doskorašnjeg rezervnog golmana Zenita Jurija Lodigina (28) na Olimpijakosovom golu gosti su jedinu priliku stvorili u 52. minutu. Španac Đoan Tomas (33) podmeće nogu na loš šut svog saigrača i skreće loptu u mrežu.

Domaćin je na polupraznom "Karaiskakiju" nastavio s potpunom inicijativom. Jedan pogodak ga je vodio dalje. Najbliži mu je bio u 86. minutu pošto je sudija pokazao na belu tačku, ali uzalud. Bojan Šaranov (31), u drugom delu sezone 2015/16. i Partizanov golman, koji je u Lamiju došao prošlog leta posle kratke epizode u niškom Radničkom, pročitao je Olimpijakosovog izvođača.

Jedan od junaka Lamijinog podviga je ostao nesalvladan. Sigurno da je i vratio film, podsetivši se da je sačuvao mrežu iz jedanaesterca u Pireju i kada je u drugom delu sezone 2014/15. prvi put branio u grčkom fudbalu, tada na golu Ergotelisa. Istakao se oči u oči s dugogodišnjom uzdanicom Olimpijakosa Argentincem Alehandrom Domingezom, ali su "crveno-beli" tada ostvarili sigurnu pobedu s 3:0.

U pobedi Lamije učestvovali su i nekadašnji Zvezdini igrači. Marko Blažić (33), koji je poneo kapitensku traku, zamenjen je u 67. minutu, a u 58. minutu u igru je ušao 20-godišnji napadač Lazar Romanić, Zvezdino dete koje je pušteno u Lamiju prošlog leta. Jagoša Vukovića (31) nije bilo u Olimpijakosovom timu.

Polufinalisti su i Asteras, trostruki uzastopni finalista AEK i dvostruki uzastopni pobednik PAOK.