0
Nedelja 24.02.2019.
17:02

Arsenal i dalje nedodirljiv na "Emiratima" (VIDEO)

"Tobdžije" postigle sedmu uzastopnu pobedu na svom stadionu u Premijer ligi pošto su u 27. kolu savladale Sautempton s 2:0.

EPA/Will Oliver
Mhitarjan je i u Londonu zatresao Sautemptonovu mrežu

Arsenal se revanširao Sautemptonu za poraz na njegovom terenu u prvom delu engleskog prvenstva. Tada je bilo 3:2, pobedonosni pogodak je postigao Čarli Ostin u 85. minutu, a oba gola za goste dao je jermenski igrač Henrik Mhitarjan.

On se tek nedavno vratio na teren posle povrede, a Sautemptonovu mrežu je zatresao i u Londonu, u 17. minutu. Arsenal je u vođstvo stigao već u 6. minutu preko francuskog napadača Aleksandra Lakazeta. Njemu je to bio gol i na četvrtom uzastopnom ligaškom meču na "Emiratima", što je najbolja takva serija još od holandskog asa Robina van Persija koji je 2012. tresao mrežu u pet utakmica uzastopce pred Arsenalovom publikom.

Lakazet je ukupno dao 11 pogodaka u Premijer ligi ove sezone. Tako se odvojio od, recimo, Fulamove udarne igle Aleksandra Mitrovića, desetostrukog strelca. Da li će Francuz u svom postignuću da se poravna s Van Persijem, videće se već u sredu, kada u 28. kolu stiže Bornmut.

Arsenal na svom terenu ima 11 pobeda i dva remija. Jedini put je kao domaćin izgubio u prvom kolu i to od prvaka Mančester sitija (2:0).