0
Subota 23.02.2019.
08:18

Račićev prvenac za Tenerife (VIDEO)

U prvoj utakmici 27. kola španske druge lige Majorka kao gost vodila s 2:0, na kraju 2:2.

laliga.es
Račić motri na Majorkinog igrača

Majorka je u 47. minutu udvostručila prednost. Golman Tenerifea se okliznuo sekund pre nego što je trebalo da ispuca loptu iz kaznenog prostora, a njegov peh je iskoristio hrvatski napadač Ante Budimir da je ubaci u mrežu.

Domaćin je krenuo svim snagama u napad. Ređale su se prilike. Filip Malbašić, koji je u Tenerife došao pretprošlog leta iz Vojvodine, pogodio je prečku iz neposredne blizine, a zatim je imao još jednu dobru šansu. U 72. munutu nekadašnji Zvezdin igrač Uroš Račić, koga je Valensija pozajmila španskom drugoligašu, smanjio je prednost gostiju, ne časeći kada je lopta u gužvi stigla na njegovu desnicu. Njemu je to prvi gol za Tenerife (Malbašić je ove sezone dao tri).

U 86. minutu isključen je ekvadorski levi bek Estupinjan, strelac prvog pogotka za Majorku, za koju je neki sekund ranije zaigrao rezervista Nikola Stojiljković, doskorašnji Zvezdin napadač. Tenerife je brojčanu prednost iskoristio da dođe do boda pogotkom u drugom minutu nadoknade vremena.

Tenerife je u donjoj polovini tabele. Majorka se bori za doigravanje za odlazak u najbolje društvo.