0
Sreda 30.01.2019.
23:35

Podvig kakav je Barselona u Kupu imala samo 1966 (VIDEO)

Iako je u prvom meču četvrtfinala izgubio od Sevilje kao gost s 2:0, španski prvak prošao dalje pošto je u revanšu pobedio sa 6:1.

EPA/Enric Fontcuberta
Kutinjo je iz penala načeo Sevilju

Barselona i dalje ima priliku da bude petostruki uzastopni pobednik nacionalnog kupa. Samo jednom u istoriji se izbavila kada je u prvoj utakmici izgubila s 2:0. Bilo je to u proleće 1966. Majorka ju je pobedila u prvoj utakmici osmine finala na svom stadionu, ali je u revanšu doživela debakl s 5:1.

Sevilja je gajila nadu u četvrtfinalu, ali je i ona na Nou Kampu prošla kao bosa po trnju. Izgubila je i sa 6:1 pred 58.000 Barsinih navijača. Domaćin je poveo golom Brazilca Felipea Kutinja u 13. minutu s bele tačke, a teško da bi se andaluzijski tim spasao i da je u 27. minutu Argentinac Ever Banega iskoristio jedanaesterac.Odbranio mu je Holanđanin Jasper Silensen, a njemu je to prvi put u karijeri da je sačuvao mrežu iz penala.

Od pola tuceta golova njegov zemljak Lionel Mesi je postigao šesti u poslednjem minutu. On u prvoj utakmici nije igrao, a to se odrazilo na rezultat.

#Fcbarcelona vs #Sevilla great comeback follow for more

A post shared by HD Football Videos (football.skillershd) on Jan 30, 2019 at 2:46pm PST

Sevilja je poslednji put primila šest pogodaka u španskom kupu pre 65 godina. I tada je pregažena u Barseloni. Espanjol ju je 23. maja 1954. u četvrtfinalu savladao sa 6:2.

Barselona - Sevilja 6:1 (Kutinjo u 13. iz penala i u 53, Rakitić u 31, Serhi Roberto u 54, Suarez u 89, Mesi u 90 - Aranja u 67), prvi meč 0:2

Betis - Espanjol 3:1 (Lo Selso u 76, Serhio Leon u 95, Mandi u 99 - Baptistao u 33), prvi meč 1:1

Valensija - Hetafe 3:1 (Rodrigo u 61, 90+2, 90+3 - Molina u 1), prvi meč 0:1

Đirona - Real (četvrtak, 21.30), prvi meč 2:4.