23:06

Gol i asistencija Lazovića (VIDEO)

Empoli i Đenova u ponedeljak su imali imperativ pobede, s obzirom na to da nisu trijumfovali u pet, odnosno četiri ligaška meča.

twitter.com/genoafc

Oba tima su pokazala veliku želju da prekinu negativnu seriju i u tome su uspeli gosti i to pre svega zahvaljujući Darku Lazoviću!

Empoli - Đenova 1:3 (0:1)

Srpski internacionalac je bio strelac drugog gola i asistent za treći, kojim je definitivno "prelomljen" meč u korist ekipe Ćezarea Prandelija.

Domaćin je žustro i napadački ušao u meč i od početka stvarao i promašivao prilike. Tačnije, sjajno je branio golman Đenovljana Andrej Radu, pa je kazna za promašaje stigla Empoli u 18. minutu, iz prve šanse gostiju.

Iskusni Domeniko Krišito je sjajno uposlio napadača iz Obale Slonovače Kristijana Kuamea, koji je iskosa plasirao loptu u mrežu - 0:1.

U nastavku je tim Đuzepea Jakinija uspeo da stigne do izjednačenja u 63. minutu pogotkom Đovanija Di Lorenca, da bi samo sedam minuta kasnije opet poveo, 2:1, majstorskim golom Lazovića sa ivice kaznenog prostora.

I to levom nogom!

Tačku na pobedu i vredne bodove gostiju stavio je u 73. minutu Antonio Sanabrija, posle lepe asistencije nekadašnjeg kapitena Crvene zvezde.

Trk po desnoj strani, tačan centaršut sa linije i lak posao za Paragvajca...

Lazović je ove sezone standardan u ekipi Đenove i igrao je u svakom kolu, menjajući pozicije na desnoj i levoj strani veznog reda. Na stadionu Empolija postigao je svoj drugi gol, uz treću asistenciju.