00
2
Ponedeljak 21.01.2019.
19:33

Kutak za sporni trenutak: Sudija u Meksiku gledao VAR osam minuta, a gol nije priznao (VIDEO)

Da li je lopta prešla gol-crtu ili nije - polemika je u meksičkom fudbalu.

Twitter
Snimak spornog trenutka kamerama na gol-liniji

U glavnoj ligi Meksika krenuo je drugi deo prvenstva (klausura). U trećem kolu Gvadalahara je dočekala Toluku. Savladala ju je s 1:0 pogotkom u 57. minutu, ali se gosti i dalje ne mire s porazom. Smatraju da je gol koji su postigli u 75. minutu bio čist kao suza.

Tako, međutim, nije video glavni sudija utakmice. Proveravao je spornu situaciju osam minuta VAR tehnologijom. U Toluki su verovali da je moderna tehnika na njihovoj strani, ali su se zgranuli kada arbitar naposletku nije priznao pogodak.

VAR se u Meksiku koristi od oktobra. Na svakom stadionu je devet do 12 kamera. U predmetnom sporu ni one nisu bile dovoljne da rasvetle šta se dogodilo.

Utorak 22.01.2019. 08:49
Ispravna odluka sudije. Nema gola. Neznam samo zasto su toliko vremena potrosili kad se iz prilozenog snimka vidi da lopta malim delom kaci liniju, to jest projekcija lotpte gledano odozgo dodiruje liniju.
Utorak 22.01.2019. 09:18
Nije bio gol, jel po pravilu lopta nije prešla celim obimom gol liniju. Kraj lopte se uvek nalazio nad linijom. Čista odluka sudije.
Miodrag Mihajlović (58)
Zoran Babić (47)
Usmereni ste na uspeh bez šanse za kompromis. Pri tom ne vidite nedostatak u vašem radu koji može izazvati period totalne izolacije i zakonske odgovornosti.
SAVET: pažljivo s dokumentima.
Moguća je vest o skorom unapređenju. Ukoliko ste jedan period proveli u učenju i usavršavanju svog znanja, očekujte da će vam se uskoro sve isplatiti.
SAVET: čuvajte se prehlade.
Na ljubavnom planu ne dešava se ništa novo. To vas muči jer mislite da vam je partner najveći pokretač. Ostavite emocije zasad po strani i posvetite se obavezama.
SAVET: napravite prioritete.