0
Petak 21.12.2018.
22:38

Derbi dve Borusije pripao dortmundskoj (VIDEO)

U prvoj utakmici 17. kola Bundes lige, poslednjeg u jesenjem delu, gostima iz Menhengladbaha presudio Rojs - 2:1.

EPA/Sascha Steinbach
Sančo, strelac prvog gola

Borusija iz Dortmunda završava godinu u nemačkom prvenstvu na prvom mestu sa 42 boda iz 17 utakmica. Više je jedino imala 2010 - 43. Tada je bila šampion.

Protiv imenjakinje je povela golom Sanča u 42. minutu, ali su gosti ipak izjednačili do kraja prvog poluvremena. Kramer je bio strelac u 45. Pobedonosni pogodak dao je Rojs u 54.

Razlika u bodovima između dve Borusije ponovo je devet bodova.