0
Sreda 19.12.2018.
16:56

Sterling s Mitrovićem da uzme časove iz panjenke (VIDEO)

U četvrtfinalu engleskog Kupa ligaša napadaču Mančester sitija se omaklo da se iz penala oproba najčuvenijim udarcem s bele tačke - beše neuspešno kao i kada je to učinio centarfor naše reprezentacije protiv Crne Gore.

facebook.com/mancity
Radost igrača Mančester sitija na meču u Lesteru

Kada su Aleksandra Mitrovića pitali zašto se opredelio da jedanaesterac protiv Crnogoraca na "Marakani" u pretposlednjem kolu Lige nacija izvede panjenkom, naš najbolji napadač je slegao ramenima i sam se pitajući zašto. Njegov neodmereni udarac onda kada udarac treba da bude matematički precizno odmeren završio je preko prečke.

“Mo je faccio er cucchiaio” aleksandar_mitrovic_45 ci ha provato, bene ma non benissimo (sportmediaset )

A post shared by Novantesimo (novantesimoofficial) on Nov 19, 2018 at 7:02am PST

U četvrtfinalu Kupa ligaša Engleske isto se desilo Rahimu Sterlingu, napadaču Mančester sitija. Šampion je igrao kao gost Lestera, a pošto nije bilo pobednika posle osnovnog dela (0:1 De Brujne u 14, 1:1 Albrajton u 73), pristupilo se penalima. Prvi je šutirao domaćin.

Posle 1:1 (Megvajer - Gindogan) Fuhs je levicom promašio kao ono Dušan Tadić protiv Rumuna u Bukureštu, a onda je beloj tački prišao Sterling. Golmana jeste prevario, pošto je ovaj pao u drugu stranu, ali je i njegov pokušaj panjenkom završio iznad gola.

Na Mitrovićevu sreću naša reprezentacija je ostvarila značajnu pobedu protiv Crne Gore (2:1) i jednim njegovim pogotkom. I na Sterlingovu radost zablistao je Sitijev golman Arijent Murić (20), koji je rođen u Švajcarskoj, a kosovskog je porekla. Odbranio je sledeća dva penala, dok su Gabrijel Žezus i Aleksandar Zinčenko bili precizni - 1:3.

Dalje je prošao i Barton, koji igra u trećem stepenu takmičenja u engleskom fudbalu. Kao gost je savladao drugoligaša Midlsbro s 1:0.

Večeras su dva premijerligaška okršaja u Londonu. U gradskom derbiju Arsenal dočekuje Totenhem, a Čelzi je domaćin Bornmutu.