Crvena zvezda pobedila sneg i Čukarički (VIDEO)

Lider Superlige Srbije odlazi pobedonosno na veliku pauzu.

MN Press
Duel sa utakmice

Čukarički: N. Stevanović – Đorđević (Vidosavljević od 83. minuta ), M. Stevanović, Puškarić, Bogosavac – Docić, Birmančević, Ovusu, Šapić - Stojanović ( od 78. minuta Tedić), Mudrinski

Crvena zvezda: Borjan – Stojković, Savić, Degenek, Gobeljić – Jovičić, Krstičić (Jovančić od 46. minuta) – Ben, Ebesilio (Čaušić od 82. minuta), Simić (Jevtović od 91. minuta) – Boaći

Sam uspeh je što se utakmica uopšte održala posle zajedničkih napora članova oba kluba da se sneg otkloni.

Čekanje i odlaganje početnog udarca se isplatilo po igrače i navijače Crvene zvezde, jer su tri boda odneta sa Banovog brda i kompletirana polusezona bez poraza.

Sve krucijalno se odigralo za šest minuta prvog poluvremena.

Boaćija je srušio Puškarić u 24. minutu, a Ben je sigurno savladao golmana domaćina Stevanovića.

Eksresan odgovor Čuke u 28. minutu preko Luke Stojanovića, šesti gol u prvenstvu.

Nedugo zatim, tačnije u 30. minutu Ričmond Boaći kroz noge je proturio Stevanoviću loptu u mrežu. Asistirao je Krstičić.

Imala je Zvezda priliku da poveća prednost na 3:1, ali je Ben promašio jedanaesterac u 49. minutu. Srušio ga je Puškarić i dobio drugi žuti karton.

Stevanović je pročitao Benov pokušaj i odbranio drugi penal na utakmici.

Jeste ekipa Vladana Milojevića imala igrača više, ali nisu uspeli da pretoče brojčanu u veću rezultatsku prednost.

Kada se sumiraju utisci, Čukarički ostaje četvrti sa 39 bodova, pet manje od Partizana. Crvena zvezda je na čelu sa 59 bodova (19 pobeda i dva remija).

Sutra se igraju odloženi mečevi Zemun - Dinamo Vranje, Mladost - Radi Napredak - Radnićki Niš.

Kraj meča.

- 89. minut - Čukarički opasan preko Docića, Borjan na pravom mestu.

- 85. minut - Jovičić pokušava, ali pravo u Stevanovića.

- 78. minut - Izmena kod Čukaričkog - izlazio strelac jedinog gola Stojanović, ulazi Tedić.

- 68. minut - Crvena zvezda kontroliše tok utakmice, ali bez većih šansi.

-49. minut -  Brani Stevanović ! Golman domaćih čita Benov šut i sprečava povećanje vođstva.

- 49. minut - Penal ! Kopitović povlači Bena za ruku, čini prekršaj za drugi žuti karton.

Početak drugog poluvremena - Jovančić umesto Krstičića.

Kraj vrlo dinamičnog prvog poluvremena.

-30. minut- Gol ! 1:2 ! Boaći ! Momak koji je iznudio prenal za prvi pogodak, Krstičić je vukao kontru, proigrao Ričmonda i egzekucija kroz golmanove noge je donela ponovno vođstvo crveno-belih.

- 28. minut - Gol ! 1:1 ! Stojanović !

Četiri minuta trajala je prednost gostiju, Luka Stojanović upisuje šesti gol u prvenstvu.

- 24. minut - Gol ! 0:1 ! Ben sigran sa bele tačke !

- 24. minut -  Penal ! Boaći je srušen ! Puškariću žuti karton.

-19.minut - Minut pritiska Zvezde. Krističić za Simića, ali šut je slab i manje opasan.

-10. minut - Pokušaj Degeneka preko, Boaćija pored gola.

-3. minut - Prvi pokušaj, Ebisilio preti golu Čukaričkog.

Utakmica počinje.

Sneg je privremeno odložio susret lidera Superlige Srbije i četvrtog tima lige.

Tim Vladana Milojevića će večeras zatvoriti odličnu polusezonu, ubedljivo vode u domaćem prvenstvu i priređivali su iznenađenja u Ligi šampiona.

Čuka u poslednjih sedam utakmica ima samo jedan poraz i dva remija.

Po poslednjim informacijama utakmica će krenuti u 19:30.