0
Četvrtak 13.12.2018.
10:24

Fekirov gol je najvredniji, a da li će biti i najlepši (VIDEO)

UEFA objavila ko su kandidati za najlepši pogodak poslednjeg kola Lige šampiona.

Tanjug/AP
Fekir na meču u Kijevu

Nemac Leroj Sane (Mančester siti), Argentinac Paolo Dibala (Juventus) i Francuzi Usman Dembele (Barselona) i Nabil Fekir (Lion) nominovani su za najlepši gol šestog, poslednjeg kola Lige šampiona, a glasanje se može obaviti na sajtu UEFA.

Sva četiri pogotka su lepa, ali nijedan nije vredan koliko Fekirov na Olimpijskom stadionu u Kijevu protiv Šahtjora u neposrednom duelu za odlazak u osminu finala, što golu daje poseban značaj. Njim je francuski tim izjednačio u 65. minutu po vejavici u ukrajinskom glavnom gradu. Šahtjoru, koji je poveo preko brazilca Moraesa u 22. minutu, odgovarala je samo pobeda. Ostalo je 1:1.

Sane je dao oba pogotka za preokret na Ostrvu protiv Hofenhajma, koji je poveo preko Hrvata Andreja Krmarića iz penala. U izbor je ušao prvi gol, postignut iz slobodnog udarca u samom finišu prvog poluvremena.

Leroy #Sane with an incredible freekick against #Hoffenheim

A post shared by Football Futbol Soccer (skillerflame) on Dec 12, 2018 at 1:24pm PST

Juventus je izgubio kao gost švajcarskog prvaka Jang bojsa (2:1), koji je tako postigao debitantsku pobedu u Ligi šampiona. Pošto je i Mančester junajted poražen protiv Valensije na Mestalji (2:1), Stara dama je ostala prva. Dibala je u Bernu dao utešni gol.

paulodybala stunning goalsoccerworldhd710x

A post shared by Paulo Dybala (dybala10i) on Dec 12, 2018 at 2:03pm PST

Prvog dana poslednjeg kola Barselona, koja je ubedljivo prva u svojoj grupi, i Totenhem su igrali 1:1 na Nou Kampu. U vođstvo ju je doveo Dembele, koji je u solo prodoru ispoljio i brzinu i driblersku veštinu pre nego što je savladao saigrača iz reprezentacija Igoa Lorisa.

Izjednačio je Brazilac Lukas Mora u 85. minutu. Njegov pogodak je vredan kao i Fekirov, jer je odveo engleski tim dalje, budući da u Milanu Inter nije uspeo da savlada PSV (1:1).