0
Subota 08.12.2018.
14:21

Gol na debiju je poseban, a njemu se to desilo dvaput (VIDEO)

Američki napadač Džoš Sardžent (18) zatresao mrežu i u prvoj utakmici za Verder kao što je i u reprezentaciji.

Epa/Friedemann Vogel
Sadžent (19) deli radost sa saigračima

Američki tinejdžer je došao u Verder početkom ove godine, a ugovor je potpisao 20. februara na svoj 18. rođendan. Igrao je u rezervnom sastavu, postigao je nekoliko golova, a u prvoj utakmici 14. kola Bundes lige, u kojoj je Verder dočekao Fortunu iz Diseldorfa, dobio je priliku i da debituje u prvom timu.

Ušao je u igru u 76. minutu umesto kosovskog igrača Milota Rašice. Posle 86 sekundi radovao se golu kojim je postavljeno konačnih 3:1.

Strelac na debiju je ove godine bio i u reprezentaciji. U prijateljskoj utakmici s Bolivijom u Pensilvaniji 28. maja udvostručio je prednost domaćina u 52. minutu. Tada je sa 18 godina i 102 dana postao drugio najmlađi strelac debitant američke reprezentacije (Huan Agudelo je imao 17 godina i 359 dana protiv Južne Afrike u novembru 2010).

Zanimljivo je da je na tom meču gol za konačnih 3:0 dao Timoti Vea, sin proslavljenog liberijskog napadača Žorža Vee, koji je fudbaler Pari Sen Žermena. On je to učinio s 18 godina i 100 dana, budući da je samo dva dana mlađi od Sardženta. Tako je postao čertvrti najmlađi strelac američkog državnog tima ikada (najmlađi je Kristijan Pulišić sa 17 godina i 253 dana protiv Bolivije 2016), potisnuvši za sedam minuta Sardženta na peto mesto.