Rikardov osmi gol za nova tri boda Partizana (VIDEO)

Minimalna pobeda Partizana protiv Zemuna u 19. kolu Superlige.

MN Press
Delić duela iz Humske

Partizan: Stojković – N. R. Miletić, Marković, Valijente, N. G. Miletić – Zdjelar, Zakarić, Pantić, Ivanović (Šćekić od 82. minuta) – Nikolić (Tošić od 71. minuta), Rikardo.

Zemun: Milošević – Stojković ( Somaeb od 59. minuta), Azemović, Trajković, Živković – Đalović, Toševski – Vukadinović, Milutinović, Tomić (Kovačević od 71. minuta) – Mrkaić (Somaeb od 80. minuta) .

Poslednja utakmica 19. kola bila je krajnje jednostrana. Domaći Partizan je od prvog minuta vršio konstantan pritisak na Zemunce.

Rikardo Gomeš je ulazio konstantno u šanse, iz četvrtog pokušaja je uspeo da matira golmana Miloševića. Velike zasluge pripadaju Nemanji R. Miletiću, čiji je prodor po desnom boku i centar šut sa ivice šesnaesterca legao na volej Portugalca u 27. minutu.

Gomeš je postigao osmi prvenstveni gol na 17 utakmica.

Prethodni ligaški susret u ovoj sezoni 12. avgusta završen je istim rezultatom, dok je u Kupu Zemun izbačen sa 2:0.

Crno beli su četvrtim trijumfom na pet mečeva trećeplasirani sa 40 bodova, iznad njih je niški Radnički sa 44, Crvena zvezda je na dalekih 53 boda. Zemun je stigao do dvocifrenog broja poraza.

Zorana Mirkovića i njegove fuudbalere očekuje 9. decembra gostovanje Radu na Banjici.

Kraj meča.

- 90. minut - Tošić sam kao duh na desnoj strani. Jurišao je do samog gola Zemuna i šutirao u golmana.

- 82. minut - Šćekić ulazi, Ivanović izlazi.

- 80. minut - Lopta u petercu Partizana, Mrkajiću sviran faul u napadu posle rušenja defanzivca crno - belih. Ubrzo napušta teren, menja ga Somaeb.

- 73. minut - Najozbiljnija pretnja u drugioh 45 minuta. Rikardo je šutirao po zemlji, ali je Milošević pravovremeno istrčao.

- 71. minut - Druga izmena u redovima gostiju, Kovačević umesto Tomića. Zoran Tošić ulazi na teren za Partizan, izlazi Nikolić.

- 59. minut - Izmena u Zemunu: Podunavac umesto Stojkovića.

- 55. minut - Žuti karton Danilu Pantiću zbog prigovora.

Početak drugog dela.

Kraj prvog poluvremena.

- 45. minut - Zakarićeva bomba levicom daleko preko gola. Bliži se kraj poluvremena.

- 27. minut - GOL! 1:0 za Partizan - Rikardo ! Uporni napadač crno - belih je posle četiri neiskorišćene šanse matirao rivala. Nemanja R. Miletić je centrirao sa desne ivice šesnaesterca, a Gomeš hvata volej i trese mrežu.

-25. minut - Partizan steže obruč, MIletićev centar šut kači Zakarić glavom, ali nedovoljno opasno.

- 23. minut - Ponovo Rikardo opasan - ponovo Milošević na mestu ! Treća šansa momka sa Zelenortskih ostrva, ovoga puta desnog nogom, ciljano u donji desni ugao, ali je odbranjeno.

- 16. minut - Velika šansa ! Rikardo ! Pantić je prodro u srce šesnaesterca, proigrao Gomeša, čiji pokušaj u padu je zakačio golmana Miloševića i lopta leti preko gola.

- 12. minut - Sporna situacija - Rikardo je pokušao glavom, lopta se odbija o rame gostujućeg igrača. Tražio se penal, ali ništa od toga.

- 9.minut - Zemun upućuje prvi šut u okvir gola. Vukadinovićev pokušaj brani Stojković.

Početni udarac izveli su Partizanovi igrači.

Utakmica je počela.

Partizan: Stojković – N. R. Miletić, Marković, Valijente, N. G. Miletić – Zdjelar, Zakarić, Pantić, Ivanović – Nikolić, Rikardo.

Rezerve: Kljajić, Vulićević, Tošić, Đerlek, Šehović, Šćekić, Kosović. Trener: Zoran Mirković.

Zemun: Milošević – Stojković, Azemović, Trajković, Živković – Đalović, Toševski – Vukadinović, Milutinović, Tomić – Mrkaić.

Rezerve: Šćekić, Stanimirović, Kukuličić, Somaeb, Luković, Podunavac, Kovačević.  Trener: Dejan Đurđević.