170
0
Sreda 28.11.2018.
00:51

Felaini ćušnuo loptu rukom za pobedonosni gol, Murinjov dernek od radosti (VIDEO)

Mančester junajted na Old Trafordu savladao švajcarskog prvaka Jang bojs s 1:0 pogotkom u poslednjem minutu.

Tanjug/AP
Felaini odmah dotrčao do Murinja da zajedno podele radost

Belgijanac Maruan Felaini odveo je "crvene đavole" u osminu finala Lige šampiona. Da njegov udarac u poslednjem minutu nije završio iza leđa golmana švajcarskog šampiona, Junajted bi bio na iskušenjima u poslednjem kolu protiv Valensije na Mestaji jer bi onda pobeda dalje poslala španski tim (na Old Trafordu bilo 0:0).

U utakmici u kojoj je Nemanja Matić odigrao ceo meč za domaćina, a Miralem Sulejmani bio na terenu do 66. minuta u gostujućem sastavu, Felaini je udario pobednički pečat tako što je dubinsku loptu (eufemizam za "bunarenje") dočekao na mestu centarfora. Lepo se zagradio, spretno se okrenuo licem prema golu, ali je u okretu nehotice ćušnuo loptu rukom, taman koliko da je podesi za neodbranjiv šut. Sudija to nije video.

Nastala je velika radost. Prednjačio je trener Mančestera Žoze Murinjo, kome je pao kamen sa srca na ivici još jednog razočaranja (Junajted je posle 13 kola u Premijer ligi tek sedmi, s 14 bodova manje od vodećeg gradskog rivala Sitija, koji grabi da sačuva titulu prvaka). Portugalac je dohvatio prvo što mu je došlo pod ruku, a to su bile plastične flaše s vodom pored terena, proslavljajući gol u stilu "polomiću čaše od kristala". Zatim je dočekao Felainija u zagrljaj. U Ligi šampiona je trener 14 sezona, a timovi koje je vodio uvek su prošli grupu.

Pogodak za pobedu u 90. minutu bio je prvi takav Junajtedov u Ligi šampiona još od 27. novembra 2007. Tada je na Old Trafordu s 2:1 savladan lisabonski Sporting, koji je poveo, a pobedonosni gol dao je iz slobodnog udarca s više od 25 metara njegov bivši igrač Kristijano Ronaldo (pogledati OVDE), koji mu se zato i nije radovao kao Felaini i Murinjo protiv Jang bojsa.

BONUS: Panterska odbrana koju je izveo Junajtedov golman Španac David de Hea, vadeći loptu s gol-crte.