0
Nedelja 25.11.2018.
16:45 >> 19:08h

Najubedljivija pobeda Partizana u sezoni - 6:0 ! (VIDEO)

Partizan je nadmoćno na domaćem terenu savladao najslabiji tim prvenstva Dinamo iz Vranja sa 6:0.

MN Press
Rikardo Gomeš, strelac drugog kola

Kiks golmana Dinama Đurića, dva gola Pantića i Rikarda obeležili su meč 17. kola Superlige.

Pantić i Gomeš su naizmenično postizali pogotke. Prvo je posle nespretnosti Đurića srpski veznjak je doveo crno - bele u vođstvo u 37. minutu.

Rikardo je završio izgrađenu akciju u 42. minutu.

Još četiri gola viđena su u drugom delu, Pantić u 55. minutu, pa portugalski napadač sa sedmi gol u sezoni.

Ivanović i Nikolić su se u finalnih pet minuta iskoristili raspad Dinama da zatresu mrežu. Prve minute od jula je upisao i Zoran Tošić, uticao je asistencijom na peti gol.

Prethodno su Partizanovi fudbaleri dali najviše golova u sezoni protiv Voždovca - 4:0, trećeplasirani su sa 36 bodova, jedanaest manje od lidera Crvene zvezde.

Kraj meča.

-90. minut - 6:0 ! I Nemanja Nikolić je iskoristio priliku da zatrese mrežu.

-86. minut - 5:0 ! Ivanović se upisuje u strelce !

-79. minut - GOL ! 4:0 ! Drugi gol Rikarda Gomeša !

-70. minut - Izlazi dvostruki strelac Pantić, ulazi Đorđe Ivanović.

-58. minut - Zoran Tošić je kročio na travu stadiona Partizana prvi put od jula, menja Jankovića.

-57.minut - Efektan pokušaj igrača Dinama, šut je išao pod prečku, ali je Stojković bio na visini zadatka.

-55. minut - GOL! 3:0 ! Ponovo Pantić ! Pantić ponovo matira Đurića, ovoga puta sa ivice šesnaesterca.

Početak drugog poluvemena. Izmena u Dinamu - Nikola Stevanović umesto Stankovića.

Specijalni gost u loži Partizana - legenda portugalskog fudbala Deko.

MN Press

Kraj prvog poluvemena.

-42. minut- GOL ! 2:0 ! Sreća je pogledala domaćina  u prvom golu i skinula teret sa leđa. Drugi gol je stigao iz akcije: Nikolić na sredini šalje Uroševiću levo, a on iz prve za Rikarda Gomeša, koji upisuje šesti gol u sezoni.

-36. minut - GOL ! 1:0 za Partizan ! Igrači partizana nisu mogli da probiju tvrde Vranjance, ali je domaćinu pomogla nespretnost golmana Dinama Đurića. Pantić je izveo slobodnjak desnom nogom sa krajnje leve strane, na dvedesetak metara od gola. "Kifla" je letela u srce šesnaesterca i prošla golmanu korz noge.

-35. minut  - Odlična šansa za Partizan. Rikardo Gomeš na ivici gol-auta prograva Nikolića, čiji je pokušaj sa sedam metara odbranjen.

-19. minut - Preti Dinamo iz kontre pet na tri. Surakin pokušaj glavom iz punog trka je bio predalek i završio pored leve stative golmana Stojkovića.

-14. minut - Pretpostavljana inicijativa Partizana. Loše vreme i atraktivnost protivnika uticali su na slabašnu posećenost utakmice.

Utakmica je počela - gostujući Dinamo je izveo početni udarac.

Partizan: Stojković - Nemanja R. Miletić, Marković, Valijente, Urošević - Pantić, Zdjelar, Kosović, Janković - Nikolić, Rikardo.
Klupa: Kljajić, Tošić, Đerlek, Ivanović, Šćekić, Miletić, Enake.

Dinamo: Đurić - Stanković, Gašić, Pavišić, Vukajlović - Onimisi, Jokić - Stevanović, Nedeljković, Surka - Dimitrov.
Klupa: Kostić, N. Stevanović, Veškovac, Ratković, Taigo, Sićović, Karapandžić.

Ekipa Zorana Mirkovića je trenutno četvrtoplasirana i ukoliko pobedi, smenjuje Čukarički na trećem mestu. U seriji su dobrih rezultata, jer su savladani Vojvodina i Radnik iz Surdulice sa po 2:0.

Dinamo je poslednji na tabeli, ostvarivši tek dve pobede, remi i 13 poraza. Ukoliko ne izgube, biće to poduhvat za ponos debitantima u najvišem domaćem rangu.

Prethodni duel crno - beli su dobili su sa igračem više dobili minimalnim rezultatom.