0
Nedelja 18.11.2018.
17:16 >> 17:31h

Triler na Vembliju - Englezi izbacili Hrvate u B diviziju (VIDEO)

Reprezentacija Engleske je na Vembilju savladala Hrvatsku 2:1 i prvoplasirana prošla u narednu fazu Lige nacija.

EPA/Neil Hall
Kapiten Hari Kejn slavi pobedonosni pogodak

U sudaru na sve ili ništa pobednik prolazi grupnu fazu, a gubitnik pada u niži rang. Remi bi odgovarao Špancima.

Prvi pogodak dali su gosti preko solo akcije Andreja Kramarića u 57. minutu, ali je u finalnih petnaest minuta usledio munjeviti preokret.

Posle izvedenog auta na drugu stativu Hari Kejn je na metar od gola privukao pažnju tri igrača, što je ostavilo samog Lingarda na gol crti - 1:1 u 78. minutu !

Hrvatima je odgovarao i remi sa golovima, jer bar ne bi ispali, sve dok Hari Kejn u 85. minutu nije zatresao mrežu Kalinića. Eksplozija na punom Vembliju je nastupila.

Posledice su sledeće: Hrvatska, koja je do finala Mundijala došla trijumfom nad današnjim rivalom, pada u niži rang, Španija sa šest bodova je druga, a Engleska sa bodom više prolazi grupnu fazu.