0
Četvrtak 25.10.2018.
22:00

Arsenal nezadrživ, Betis bolji na "San Siru", Zenit pobedio

Tim Unai Emerija ostvario 11. uzastopni trijumf u svim takmičenjima. Milan se ovog puta nije izvukao na "San Siru". Munas Dabur nastavio da rešeta za Salcburg.

EPA/JOSE SENA GOULAO
Dani Velbek, proslavlja pogodak sa saigračima

Prošlo je 11 godina od kada je Arsenal poslednji put "vezao" 12 pobeda u svim takmičenjima i ove jeseni bi moglo da se više ne govori o tom nizu ekipe Arsena Vengera. Sada su u prvom planu igrači Unai Emerija, koji prethodnih meseci u istim dresovima pokazuju Engleskoj i Evropi novi, osveženi i ponovo snažni Arsenal.

Taj, probuđeni tim iz Londona ostvario je ovog četvrtka i treći trijumf u Ligi Evrope, a 11. uzastopni u svim takmičenjima. To je učinio u Lisabonu, na stadionu "Žoze Alvalade":

Sporting Lisabon - Arsenal 0:1 (0:0)

"Dubinska" lopta iz sredine terena, asistencija Pjera Emerika Obamejanga i loša reakcija štopera domaćih Sebastijana Koatesa bili su dovoljni da Dani Velbek u 77. minutu prihvati loptu u opasnoj zoni, istrči pred Renana Ribeira i da postavi konačnih 0:1.

Srpski internacionalci Radosav Petrović i Nemanja Gudelj bili su starteri među domaćima i nisu uspeli da spreče poraz "lavova", koji su ostali na drugom mestu tabele, sa tri boda manje od engleskog tima i sa i dalje realnim šansama da se plasiraju u nokaut fazu.

Sa istim brojem bodova (šest) večerašnji meč napustili su i fudbaleri Milana, koji ovog četvrtka nisu uspeli ono što im je pošlo za rukom protiv Olimpijakosa, kada su sprečili da Pirejci trijumfuju na "San Siru".

U duelu protiv Betisa na istom mestu, tim Đenara Gatuza nije uputio nijedan udarac u mrežu španskog tima do poluvremena. Ekipa iz Sevilje do tada je postigla jedan gol, a nedugo posle pauze još jedan, dovoljan za trijumf:

Milan - Betis 1:2 (0:1)

Udarac Paragvajca Arnalda Sanabrije iz peterca u 30. minutu "načeo" je nekadašnjeg šampiona Evrope, a nedostižnu razliku Špancima je doneo Argentinac Lo Selso, deset minuta posle poluvremena.

Pozajmljeni kreator igre Pari Sen Žermena namestio se za udarac sa oko 20 metara, naciljao gornji levi ugao i pogodio tako tačno da Đanluiđi Donaruma nije mogao ni da dodirne loptu, a kamoli da spreči gol. "Roso-neri" su odgovorili pogotkom odličnog Patrika Kutronea (20), ali njegov sedmi pogodak u Evropi nije bio dovoljan da spreči trijumf Betisa, lidera tabele Grupe F.

Za razliku od San Sira, domaći navijači uživali su u Salcburgu, gde je centarfor Munas Dabur još jednom pokazao da je u sjajnoj formi i da bi bilo iznenađenje ako uskoro ne ode u neki veći klub.

U duelu protiv Rozenborga, on je postigao svoj peti gol u Ligi Evrope ove sezone i zadržao se na vrhu liste strelaca. Njegovi hici glavom (u 34. minutu) i iz penala (u 59. minutu) počeli su i zaokružili lepo veče Red Bula, koje je ulepšao mladi Hanes Vulf (1999. godište), "biciklom" na levoj strani kaznenog prostora i preciznim udarcem u 53. minutu.

Salzburg - Seltik 3:0 (1:0)

Red Bul je tako sačuvao perfektan skor u Ligi Evrope posle prvog kruga, ispred "bratskog" Lajpciga, koji je večeras takođe bio uspešan u meču protiv Seltika (2:0).