Runi stigao u plej-of, Ibrahimović na putu (VIDEO)

DC junajted nastavlja sezonu u MLS ligi, a i Los Anđeles Galaksi će ako pobedi u poslednjem kolu osnovnog dela.

twitter.com/dcunited
Runi (prvi sleva) sa saigračima deli radost s navijačima posle važne pobede

U pretposlednjem kolu osnovnog dela oba tima su ostvarili značajne pobede. DC junajted je kod kuće savladao Njujork siti s 3:1. Engleski napadač Vejn Runi je postigao dva gola, prvi u 8. minutu, a drugi u 74. iz penala. Lučano Akosta je bio strelac u 24. minutu, a počasni pogodak za goste dao je Španac David Vilja u 78. Tako je tim iz vašingtonskog distrikta obezbedio mesto u plej-ofu severnoameričkog sokera.

Runi, koji je u prekookeanski fudbal stigao u julu, postigao je 12 golova. Ovo je bio četvrti put da je dvostruki strelac. Sve golove je dao kad je DC junajted bio domaćin.

Los Anđeles Galaksi je pobedio Minesotu u Mineapolisu s 3:1. I na tom meču je pobednički tim sigurno vodio s 3:0, a švedski as Zlatan Ibrahimović je postigao prvi gol, u 30. minutu. Njemu je to 22. pogodak u sezoni, a strelac je bio na petom meču uzastopno.

Galaksi je tako sačuvao nadu da će se naći u plej-ofu, a za to mu je neophodan uspeh u poslednjem kolu. Dočekaće u Kaliforniji Dinamo iz Hjustona.