0
Nedelja 21.10.2018.
20:30

Kako je Pikford odbranio penal Milivojeviću (VIDEO)

U pretposlednjem meču devetog kola Premijer lige Everton na Gudisonu savladao s 2:0 Kristal palas čiji je kapiten, naš fudbaler, propustio priliku da dovede goste u vođstvo s bele tačke.

twitter.com/Everton
Pikford brani penal Milivojeviću

Luka Milivojević je u prošloj sezoni sedam puta šutirao penal, a nije ga iskoristio samo poslednjeg dana 2017. U susretu bez golova s Mančester sitijem u Premijer ligi brazilski golman Ederson je sačuvao mrežu u drugom minutu nadoknade vremena.

Sada ga je nadmudrio Džordan Pikford, koji je i glavni golman engleske reprezentacije. Milivojević je u 60. minutu šutirao posred gola, a Evertonova uzdanica je u padu uspeo da zahvati loptu nogom.

What a save from #Pickford

A post shared by Manutd latest News (manutd_fan) on Oct 21, 2018 at 10:00am PDT

Kazna je stigla u finišu utakmice. Golove su dali igrači koji su ušli s klupe za rezerve. U 87. minutu odlično je glavom na centaršut reagovao Kalvert Livajn, a dva minuta zatim u protivnapadu se stuštio Turčin Tosun, koji je mrežu zatresao snažnim udarcem bez oklevanja.