Sreda 29.08.2018.
20:18 >> 23:05h
Vestionline, Tanjug A

Istorija u Salcburgu- Crvena zvezda je u Ligi šampiona !

Srpski šampion se plasirao u najelitnije fudbalsko takmičenje remijem sa Salcurgom od 2:2 !

twitter.com/crvenazvezdafk

Činilo se da su izabranici Vladana Milojevića potpuno potonuli, ali nisu odustajali i golovima Bena u 65. i 66. minutu postali su drugi srpski klub koji će nastupati u grupnoj fazi Lige šampiona !

KRAJ MEČA ! LIGA ŠAMPIONA DOLAZI U BEOGRAD !

90+3 Borjan brani pokušaj dobar Ramalja, odbrana vredna Lige šampiona.

90' Minuti dele srpski tim do fenomenalnog rezultata !

82' Taktička izmena Vladana Milojevića, Radonjić napušta teren, verovatno poslednji put u dresu Crvene zvezde, umesto njega Gobeljić.

76' Pauza da bi se Pavkovu ukazala pomoć. Otpao mu je zavoj stavljen posle sudara glavama sa Samasekom.

69' Kriza u redovima Salcburga, Jabo menja Daku.

66' GOOOL ! 2:2 ! DEGENEK ! FURIOZNI POVRATAK ZVEZDE ! Ovaj rezultat vodi crveno-bele u Ligu šampiona !

Nervoza posle gužve nastale Pongračićevim potezom unela je energiju u crveno-bele, što je materijalizovano u vidu dva ekspresna pogotka pred samim Stojkovićem.

65'  GOOOL ! 2:1 ! Ben vraća Zvezdu u igru !

61' Pongračić neoprezno gazi Pavkova, koji je pao na zemlju posle sudara glavama sa Hajdarom. Za prljav start sankcionisan je žutim kartonom.

53' Najozbiljna prilika za goste, Pavkov je sa desnog ugla peterca prebacio gol.

48' GOL ! Penal za Salcburg ! Dabur siguran.

Klizeći start Savića na Volfu na ivici šesnaesterca, sudija Čakir je kaznio jedanaestercem. Odluka je vrlo diskutabilna, jer su santimetri odlučivali.

Počelo je drugo poluvreme na "Red Bul" areni.

Kraj prvog poluvremena. Srpski tim je u podređenom položaju od starta utakmice, Daburov pogodak je krunisao nadmoćniju igru Austrijanaca.

45' GOL ! 1:0 za Salcburg ! Dabur koristi rupu između dva štopera i finišira odličan centar-šut Ulmera volejom.

38' Prva izmena- Dušan Jovančić umesto Veljka Simića

30' Radonjić upućuje prvi iole ozbiljniji pokušaj ka golu Salcburga, koji završava preko prečke.

25'  Zvezda se grčevito brani, uputili su tek jedan šut ka golu, austrijska ekipa je već na 10 šuteva, od čega 4 u okvir gola.

19' Dabur proigrava Daku, Borjan spasava zicer.

14' Salcburg steže obruč. Ramaljov pokušaj van šesnaesterca, zatim i Haidarin, su ozbiljno pripretili. Sedam šuteva su Austrijanci upisali do sada.

10' Borjan izleće van šesnaesterca, ali Vujadin Savić je pravovremenom reakcijom sprečio Daku da dovede domaćina u vođstvo.

Utakmica je počela.

Posle utakmice bez golova u Beogradu, crveno-beli imaju veliku priliku da se plasiraju u Ligu šampiona i tako se vrate u najviši nivo evropskog fudbala, posle 26 godina.

Srpskom šampionu ide u korist pobeda ili eventualni remi sa postignutim golovima, ako se posle 90 minuta ponovi rezultat iz prvog meča, ući će se u produžetak. U protivnom će tim Vladana Milojevića nastupati u Ligi Evrope.

Preko 10 000 "Delija" otputovalo je za Austriju da podrži svoje miljenike u odlučujućoj utakmici, u kojoj neće biti Nikole Stojiljkovića zbog povrede. Zameniće ga Nemanja Milić.

Sudija će biti Turčin Džunejt Čakir.

SALCBURG: Stanković - Lajner, Ramaljo, Pongračić, Ulmer - Haidara, Samaseku, Volf, Šlager - Daka i Dabur.

ZVEZDA: Borjan - Stojković, Savić, Degenek, Rodić - Jovičić, Krstičić - Simić, Ben, Radonjić - Milić.