0
Subota 25.08.2018.
20:46

Drugi daju golove, Kristijano Ronaldo još opipava puls "kalča"

Juventus je pobedio Lacio s 2:0 u prvom meču sezone kod kuće, a to je bio i debi portugalskog asa pred domaćom publikom.

Tanjug/AP
Kristijano Ronaldo otpozdravlja Juventusovim navijačima sa saigračima Brazilcem Daglasom Kostom (levo) i Francuzom Blezom Matuidijem

U prvom kolu je sedmostruki uzastopni italijanski prvak dao tri gola Kjevu (3:2), a drugu pobedu, a prvu kod kuće u Seriji A, ostvario je protiv Lacija s dve lopte iza leđa albanskog golmana Strakoše. Nijednom mrežu nije zatresao ubitačni strelac Kristijano Ronaldo.

Nije to začuđujuće jer od 571 pogotka u svim takmičenjima igrajući za Sporting, Mančester junajted i Real prethodno tek je u tri sezone postigao gol u prvom ili drugom kolu nacionalne lige (u prvoj sezoni u Realu po dolasku s Ostrva, 2009/10, zatresao je mrežu La Korunje u prvom kolu iz penala i Espanjola u drugom).

Za sada opipava puls njemu novog ligaškog takmičenja, ali bar ima asistencije drugima. Juventus je poveo preko Bosanca Miralema Pjanića u 30. minutu, a konačan rezultat je postavio hrvatski napadač Mario Mandžukić na slučajno dodavanje portugalskog asa u 75. Stara dama je pobedila u sve 22 utakmice u prvenstvu kada je Mandžukić dao najmanje gol.

Kod gostiju Sergej Milinković Savić, koji je dobio žuti karton, zamenjen je u 79. minutu. Umesto njega je zaigrao Danac Durmisi. Dušan Basta je ceo meč proveo na klupi, a svih 90 minuta na terenu je bio Adam Marušić, nekadašnji igrač Voždovca, koji je crnogorski reprezentativac.

EPA/ALESSANDRO DI MARCO
Kristijano Ronaldo zahvata loptu glavom ispred Adama Marušića
Matuidi odnosi loptu ispred Milinkovića Savića

Rezultati i parovi drugog kola

Juventus - Lacio 2:0 (Pjanić u 30, Mandžukić u 75)

Napoli - Milan 3:2 (Zjelinski u 53. i 67, Mertens u 80 - Bonaventura u 15, Kalabrija u 49)