0
Subota 25.08.2018.
17:29

Ajntraht siguran, debitovali Kostić i Grujić

Tim u kojem su sada tri naša igrača startovao je pobedom u Bundesligi pošto je kao gost savladao Frajburg.

EPA/Armando Babani
Radost Ajntrahtovih igrača: Miler, Gaćinović i Aler

Ajntraht se najzad radovao budući da je na početku ove sezone u nemačkom fudbalu prvo doživeo debakl u Superkupu protiv šampiona Bajerna na svom terenu s 5:0, a zatim je postao i prvi pobednik kupa posle 1996. koji je ispao već u prvoj rundi. Izgubio je kao gost četvrtoligaša Ulma s 2:1.

U gostima je savladan Frajburg s 2:0. Mijat Gaćinović je zamenjen u 88. minutu, a Filip Kostić, novajlija iz Hamburgera, ušao je u igru u 69. Luka Jović je presedeo na klupi.

Debi u Bundesligi ostvario je Marko Grujić, koji je u Hertu došao iz Liverpula kao pozajmljeni igrač na godinu. U 88. minutu je ušao u igru umesto bosanskog napadača Vedada Ibiševića, strelca pobedonosnog gola koji je pao još u 27. minutu. Ibišević, koji je u Bundesligi igrao i za Hofenhajm i za Štutgart, postigao peti gol u prvom kolu. Više od njega dali su samo Bajernovi napadači Tomas Miler (šest) i Poljak Robert Levandovski (sedam), koji je to učinio i u dresu Borusije iz Dortmunda.

Nirnberg je imao priliku da uyme bod, ali u 85. minutu švedski napadač Mikael Ishak nije iskoristio jedaneasterac.

Matija Nastasić, igrač Šalkea, dobio je crveni karton u 65. minutu zbog oštrijeg starta. Prvo mu je pokazan žuti karton, a posle pregleda snimka VAR tehnologijom glavni sudija je preinačio odluku pa mu je pokazao put u svlačionicu. Iako sa igračem manje, nemački viceprvak je uspeo da s bele tačke poravna rezultat kao gost Volfzburga, ali je pobedu domaćinu doneo Ginček u 90.

Posle Štutgarta i Hamburgera obukao i dres Ajntrahta: Filip Kostić u duelu s Frajburgovim napadačem Nilsom Petersenom

Rezultati i parovi prvog kola

Frajburg - Ajntraht 0:2 (Miler u 10, Aler u 82)

Fortuna - Augzburg 1:2 (Raman u 39 - Hinterager u 57, Han u 76)

Herta - Nirnberg 1:0 (Ibišević u 27)

Volfzburg - Šalke 2:1 (Bruks u 33, Ginček u 90 - Bentaleb iz penala u 86)

Verder - Hanover 1:1 (Gebre Salasije u 85 - Vejdant u 76)

Borusija (M) - Bajer 2:0 (Hofman iz penala u 55, Džonson u 58)

Petak

Bajern - Hofenhajm 3:1 (Miler u 23, Levandovski iz penala u 82, Roben u 90 - Salai u 57)