0
Nedelja 19.08.2018.
19:35

Neće Brajton da spava dok se Junajted uigrava

Tim koji se lane vratio u najbolje društvo engleskog fudbala posle 34 godine još jednom je savladao Murinjov Mančester na svom terenu - 3:2.

Tanjug/AP
Pol Pogba (desno) samo je ublažio poraz "crvenih đavola"

Poslednju utakmicu kod kuće u prošloj sezoni, u kojoj je zauzeo 15. mesto, Brajton je odigrao protiv Mančester junajteda. Pobedio je s 1:0 golom nemačkog veziste Paskala Grosa, pojačanja iz Ingolštata, u 57. minutu.

Gros je i ovaj put bio strelac. Taman što je Mančester pogotkom snalažljivog Lukakua u 34. minutu prepolovio početnu ubedljivu prednost domaćina, nadajući se da će zaostatak od jednog gola dostići u drugom delu, nemački igrač ga je iz penala u 44. poslao na odmor s "minus 2". Golman De Hea umalo da odbrani šut s bele tačke koji je išao razantno po sredini, ali je lopta ipak od njegove noge u padu zatresla mrežu.

Brajton je uhvatio goste na spavanju s dva brza gola. U vođstvo ga je doveo Mari u 25. minutu, a samo je 2.23 minuta prošlo do sledećeg pogotka Irca Dafija.

Junajtedov poraz ublažio je Pogba iz penala u 90. minutu. Francuz je iz jedanaesterca postigao gol i u prvom kolu kada je na Old Trafordu savladan Lester s 2:1.

Brajton je u prvom kolu kao gost izgubio od Votforda s 2:0. Votford je u drugom kolu kao gost savladao i Barnli (3:1). Dve pobede u prva dva kola prvenstva tim iz istoimenog grada u blizini Londona nije ostvario od sezone 1982/83, a tada je bio viceprvak.