0
Subota 11.08.2018.
15:46

Totenhem upisao prvi trijumf

Fudbaleri Totenhema pobedili su Njukasl u prvom kolu Premijer lige sa 2:1 i uz malo sreće uspeli da osvoje prva tri boda u novoj sezoni.

twitter.com/SpursOfficial
Fudbaleri Totenhema proslavljaju drugi gol na utakmici

Sva tri gola su postignuta za 18 minuta, ali uzbuđenja nije manjkalo.

Već u osmom minutu Fertongen je spuštenu loptu Sančesa posle kornera dočekao glavom na dva metra od gola i od prečke je poslao u gol.

Lopta je tek prešla gol liniju što je bilo dovoljno za 1:0. Tri minuta kasnije Hoselu se našao na pravom mestu posle centaršuta Ričija i glavom pogađa ugao gola Ljorisa za 1:1.

Na identičan način sedam minuta kasnije uzvraća Dele Ali koji je na drugoj stativi prihvatio loptu od Orijea i pogodio ugao glavom za 2:1.

Totenhem je nakon toga imao sreće u nekoliko navrata, Diame je pogodio okvir gola, a jednu od najboljih prilika za bod Njukasla je propustio Rondon u 85. minutu. Šelvi mu je dodao po zemlji, Rondon je dobro ukrotio loptu i okrenuo se i šutirao.

Na pravom mestu je bio Fertongen, izblokirao je debitanta u dresu "Svraka", ali mu se lopta od noge odbila visoko i lobovala Ljorisa. Pogodila je prečku, a Totenhem se izvukao bez drugog primljenog gola.

U nadoknadi vremena se povredio Deandre Jedlin iz Njukasla, pa su "Svrake" završile meč sa desetoricom na terenu.