0
Subota 11.08.2018.
12:08

Marsej siguran na premijeri Lige 1

Fudbaleri Olimpika iz Marseja ubedljivo su savladali Tuluz 4:0 (1:0), u premijernom meču nove sezone u francuskoj Ligi 1. VAR tehnologija prvi put upotrebljena u francuskom prvenstvu.

EPA/ Sebastien Nogier
Dimitri Paje, proslavlja svoj prvi gol u ovoj sezoni

Domaći su slavili golovima dvostrukog strelca Dimitrija Pajea, kao i Valerija Žermena i svog najboljeg strelca iz prošle sezone, Florijana Tovana.

Skoro celo prvo poluvreme publika na "Velodromu" se dosađivala, a onda je defanzivac Tuluza Kelvin Amijan "odlučio" da prekine uspavanku.

Igrao je rukom u svom šesnaestercu, a sudija Rudi Buke nakon pregledanog snimka pokazao je na jedanaesterac. Bila je to premijerna upotreba VAR tehnologije u francuskom fudbalu.

Sudija Rudi Buke, prvi u francuskoj Ligi 1 koji je imao posla sa VAR-om

Odgovornost je preuzeo Paje i pogodio za 1:0.

Isti igrač u 17. minutu nastavka još jednom je obradovao trenera Rudija Garsiju, a rezultat 2:0 bio je aktuelan do samog finiša susreta.

A onda, za tri minuta - dva gola! Prvo je Žermen lepim udarcem povisio na 3:0, da bi tačku na "i" stavio Tovan, nepunih 10 minuta nakon što je ušao s klupe.

Olimpik je mogao i do ubedljive pobede, ali od deset šuteva u okvir gola (23 ukupno), šest je uspeo da zaustavi golman Tuluza Rejne.

Pari Sen Žermen odbranu titule počinje u nedelju na Parku prinčeva protiv Kaena, a njegov glavni rival Monako dan ranije gostuje Nantu.

Četvrti pretendent na visok plasman Olimpik Lion kreće takođe u nedelju, protiv Amijena.

Ostale utakmice francuskog prvenstva igraju se danas i sutra.