0
Subota 04.08.2018.
20:56

Samo Voždovac zna kako se otključava Zvezdina brava

Iako su prvi put ove sezone primili gol, "crveno-beli" su pobedili i u trećem kolu državnog prvenstva - 2:1 na "Krovu".

crvenazvezdafk.com
Zvezdini strelci Simić (s loptom) i Stojiljković

Voždovac - Crvena zvezda 1:2 (0:2)

0:1 Simić u 2, 0:2 Stojiljković u 25, 1:2 Duronjić u 56.

VOŽDOVAC: Knežević, Ćirković, Mihajlov, Petrović, Kovačević, Ostojić (od 37. Milutinović), Pavlović, Duronjić, Luković, Mašović, Stuparević (od 83. Jevtić). Trener: Vojinović.

ZVEZDA: Popović, Gobeljić, Degenek, Sumaila, Hajdin, Jovičić, Jovančić, Srnić (od 86. Milijaš), Simić, Milić (od 59. Jevtović), Stojiljković (od 75. Joveljić). Trener: Milojević.

Crvena zvezda i dalje ne zna za poraz na početku ove sezone (šest pobeda i remi), ali dok se u minulim utakmicama ni njena mreža nije tresla, na krovu TC "Stadion" gde je Voždovac domaćin jeste u trećem kolu državnog prvenstva. "Crveno-beli" pod trenerom Milojevićem tako su posle 10:14 časova igre morali da izvade loptu iz svog gola.

I prethodni put Zvezdi je gol dao Voždovac. U poslednjem kolu prošlog šampionata, kada su "crveno-beli" u svečarskoj atmosferi na svom stadionu proslavljali titulu prvaka, preslišali su gradskog rivala s 5:1, a na 3:1 je u 72. minutu smanjio Andrija Luković, baš Zvezdin igrač na pozajmici, koji je sada pod ugovorom s Voždovčanima.

Zvezda je na "Korvu" vodila s 2:0. Već u 2. minutu prisebno se snašao povratnik u njene redove Veljko Simić, dojučerašnji igrač Zemuna. Prednost je u 25. minutu udvostručio Nikola Stojiljković, takođe prvencem u crveno-belom dresu.

Kada se činilo da će Zvezda ponovo da sačuva mrežu, medveđu uslugu joj je učinio Rašid Sumaila, half iz Gane, još jedan njen novajlija ovog leta. Njemu je u 56. minutu Jovančić vratio loptu glavom, ovaj ju je primio grudima, a onda ju je potpuno ležerno prosledio ka golmanu Zoranu Popoviću, bivšem čuvaru mreže Voždovca. Grešku je spremno dočekao i goste kaznio Borko Duronjić. Popović, koji je branio umesto Borjana i u prvom kolu protiv Dinama iz Vranja na Marakani, bio je stavljen pred svršen čin iako je klizećim startom u noge protivničkog napadača pokušao da spasava gol.