170
0
Subota 28.07.2018.
22:02

Mačva prelepim golom do pobede, Radivojević doneo 3 boda Lučanima, prvi trijumf Proletera u Superligi, Čuki gradski derbi...

Šapčani pobedili Kruševljane, lepim pogotkom centarfora Petra Gigića. Proleter ostvario prvi trijumf u Superligi, Čuka očekivano savladala Rad, Mladost pobedila Radnik.

MN Press
Detalj sa utakmice Rad-Čukarički, Samjuel Ovusu proslavlja gol za 0:1

Mačva Šabac - Napredak Kruševac 1:0 (1:0)

Petar Gigić (21), nova "devetka" ekipe Dragana Aničića, u subotu je pred šabačkom publikom pokazao da bi ovo mogla da bude njegova sezona. Postigao je sjajan gol i sa saigračima srušio jednog od favorita za plasman u Evropu!

Nenad Gavrić pokrenuo je u 32. minutu akciju sa sredine terena, proigrao Lazara Ivića, a on je ispred kaznenog prostora našao momka rođenog u Prištini 1997. godine.

Nekadašnji đak Radničkog iz Niša i OFK Beograda sve je uradio u dva dodira. Prvim je prihvatio loptu, a drugim je poslao iza odličnog Nikole Petrovića!

Napredak je u drugom delu meča pokušao da izjednači, ali nije uspeo da ozbiljnije ugrozi domaćina. Mačva se branila, odbranila i ostvarila prvu pobedu u ovoj sezoni.

Mladost Lučani - Radnik Surdulica 1:0 (0:0)

Iskusni Vladimir Radivojević postavio je konačan rezultat u 51. minutu i slomio otpor ekipe koja je u uvodnom kolu napravila najveće iznenađenje u Superligi i pobedila kod kuće Partizan.

Tim Nenada Milovanovića još uspešnije je počeo takmičarsku 2018/19, jer je na otvaranju sezone odigrao nerešeno protiv Vojvodine u Novom Sadu, a večeras je ostvario i prvu pobedu.

Rad - Čukarički 0:3 (0:1)

Očekivano, "brđani" su savladali ekipu Zorana Milinkovića, koja i dalje zbog finansijskih problema ne može da registruje nove igrače - Filipa Kasalicu, Filipa Bainovića...

Prvu "trojku" u ovoj sezoni Čuka je upisala pogocima Samjuela Ovusua u 35. minutu, Luke Stojanovića u 73. i Marka Docića u 86. Dan koji je počeo objavom odlaska Nikole Drinčića iz Čukaričkog tako je ipak završen osmesima "brđana".

Proleter Novi Sad - Voždovac 2:1 (0:0)

Vezista Milan Mirosavljev i napadač Nemanja Čović ušli su u istoriju kluba sa Slane bare tako što su ekipi Dragana Radojičića obezbedili prva tri boda u Superligi, golovima u 48. i 87. minutu.

Najveći talenat "zmajeva" Filip Stuparević izjednačio je na "Karađorđu" posle sata fudbala, ali nije učinio da Beograđani izbegnu prvi poraz.

Čovićev udarac postavio je konačnih 2:1 i učinio ovo kolo još efikasnijim. A, jedini meč sa samo jednim viđenim golom odigran je u Lučanima, takođe od 17 časova: