0
Četvrtak 12.07.2018.
13:18

Veliko iznenađenje: APOEL "izrešetan" u Litvaniji!

Napadač Suduve u deset minuta dao tri gola i napravio najveće iznenađenje 1. runde kvalifikacija za Ligu šampiona! Kiprani u dubokoj nadoknadi pogodili za nadu.

fksuduva.lt
Rižinjo Sisilja, postiže jedan od golova na jučerašnjoj utakmici

Rafal u Litvaniji, za veliku i iznenađujuću prednost pred revanš na Kipru!

Suduva - APOEL 3:1 (3:0)!

Šampion Kipra, redovni učesnik grupnih faza Lige šampiona i Lige Evrope u poslednjih pet godina, šokantno je izgubio u Litvaniji i moraće da napravi značajan preokret u revanšu sledeće nedelje da bi prošao u sledeću rundu.

Duel potencijalnih rivala Crvene zvezde u 2. kolu kvalifikacija odlučen je već u prvih 20 minuta, tokom kojih je Holanđanin Rižinjo Sisilja postigao sva tri gola i nagovestio veliko iznenađenje u ovom dvomeču! Prvi je dao u 9. minutu, drugi u 13, a treći i poslednji šest minuta kasnije, za večeras nedostižnih 3:0.

Kiprani su napadali do kraja da ublaže poraz i uspeli da daju gol tek u četvrtom minutu nadoknade.

Revanš je zakazan za utorak, 17. jul.

Kvalifikacije za Ligu šampiona, 1. kolo:

Astana - Sutjeska 1:0 (1:0), Spartaks - Crvena zvezda 0:0, Suduva - APOEL 3:1 (3:0), Spartak Trnava - Zrinjski 1:0 (0:0), Kukeši - Valeta 0:0, Ludogorec - Krusejders 7:0 (2:0), Olimpija - Karabag 0:1 (0:0), Valur - Rozenborg 1:0 (0:0).

Odigrano u utorak:

Flora - Hapoel Ber Ševa 1:4 (0:2),  Torpedo - Šerif 2:1 (1:1),  Alaškert - Seltik 0:3 (0:1), Didelanž - Videoton 1:1 (0:1), Vikingur - Helsinki 1:2 (0:2), Škendija - TNS 5:0 (2:0), Drita - Malme 0:3 (0:1), Kork Siti - Legija 0:1 (0:0).