Gaćinović i Jović osvojili Kup Nemačke!

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta posle 30 godina došli do trofeja u Kupu.

EPA/Armando Babani
Veliko slavlje: Fudbaleri Ajntrahta

Oni su u velikom finalu u Berlinu savladali Bajern sa 3:1. Niko Kovač se od Ajntrahta oprostio osvajanjem trofeja protiv tima koji će sa klupe voditi sledeće sezone. Ante Rebić je prvi gol postigao nakon samo 11 minuta meča na dodavanje Boatenga i uz vođstvo Ajntrahta se otišlo na odmor.

Po povratku na teren, Robert Levandovski je u 53. minutu izjednačio na 1:1, a meč se vratio na "početak". Ipak, nakon nekoliko sjajnih ali ne iskorišćenih prilika na obe strane, Rebić u 82. minutu pogađa za novo vođstvo svog tima. Fudbaleri Bajerna žalili su se da je bilo igranja rukom, ali je nakon gledanja snimka sudija Cvajer odlučio da prizna gol.

U trećem minutu nadoknade vremena, Bajern je ponovo tražio od sudije da pogleda snimak i dodeli im penal, nakon nove primene VARA sudija je odlučio da se ne radi o faulu za penal.

Nakon kornera koji je izveo Bajern, Ajntraht je povukao brzu kontru a Mijatu Gaćinoviću nije bilo teško da pogodi praznu mrežu. Ajntraht je tako došao do pete titule u Kupu došao prvi put od sezone 1987/88, i prošlogodišnjeg poraza u finalu. Titulom su se uz Kovača i Rebića okitili i srpski igrači Mijat Gaćinović i Luka Jović.