0
Četvrtak 26.04.2018.
17:44 >> 20:05h

Preokret po notama Ivanovića: Dva gola i asistencija za revanš Radničkom

U poslednjem meču trećeg kola plej-ofa Superlige Srbije Partizan je na svom stadionu savladao Radnički 3:1 (2:1).

M. Todorović
Dvostruki strelac i asistent: Đorđe Ivanović

Crno-beli su se tako revanširali Nišlijama za minimalan poraz prošlog meseca na “Čairu”. Utakmica je odigrana po sunčanom vremenu, ali pred gotovo praznim tribinama. Ipak, to nije demoralisalo fudbalere koji su prikazali lepu predstavu. Poveli su gosti u 13. minutu posle kornera, a strelac je bio Milan Pavkov. Upravo je on postigao jedini gol u prošlom susretu ovih rivala.

Ipak, prednost gostiju je trajala samo tri minuta. Na scenu je stupio Đorđe Ivanović koji je na ovoj utakmici dao dva gola, a jednom je asistirao. Prvi put je zatresao mrežu u 16. minutu I to posle asitencije Danila Pantića. Isti igrači su izveli akciju u 35. minutu, ali je golman Šaranov pravovremeno interevenisao I sačuvao mrežu.

Partizan - Radnički 3:1 (2:1)

Stadion Partizana

Sudija: Dalibor Manojlović (Knjaževac).

Strelci: 0:1 Pavkov (13), 1:1 Ivanović (16), 2:1 Ivanović (44), 3:1 Tošić (57).

Žuti kartoni: Đerlek (Partizan).

Partizan: Jovičić, N. R. Miletić, Marković, Jevtović, Antonov, Tošić (od 75. Janković), Zdjelar, Pantić, Đerlek, Ivanović (od 89. Jovanović), Ožegović (od 67. Ilić).

Radnički: Šaranov, Aksentiojević (od 72. Jovanović), Petrović, Simunović, N. Stanković, Mićić, Lalatović (od 53. Stanisavljević), Mrkić (od 60. Sa. Stojanović), Sl. Stojanović, Babić, Pavkov.

Minut pre odlaska na odmor Ivanović je drugi put avladao Šaranova. Činilo se u početku da se fudbaler Partizana spetljao, ali se dobro snašao I zatresao mrežu. Taj gol kao da je dao krila domaćima koji su u nastavku kontrolisali meč. Tačku na pobedu je stavio Zoran Tošić u 57. minutu I to posle asitencije Ivanovića.

90. minut - Kraj utakmice. Partizan je pobedio 3:1.

57. minut - GOOOOOOOL, 3:1 za Partizan, strelac je Zoran Tošić na asistenciju Ivanovića.

46. minut - Nastavljena je utakmica. Nije bilo izmena u sastavima ekipa.

45. minut - Kraj prvog poluvremena. Vodi Partizan 2:1.

44. minut - GOOOOL 2:1 za Partizan, strelac je Ivanović. Ovo je njegov drugi gol.

16. minut - GOOOOL, 1:1, strelac za Partizan je Đorđe Ivanović.

13. minut - GOOOOOL 0:1 za Radnički, strelac je Milan Pavkov posle kornera. Isti fudbaler je postigao jedini gol prošlog meseca u Nišu.

12. minut - Prete i Nišlije. Babić je šutirao, ali je Jovičić odlično odbranio.

4. minut - Prvi je zapretio Đerlek, ali je šutirao direktno u golmana Nišlija.

1. minut - Počela je utakmica. U Beogradu je sunčano i toplo, ali ni Sunce nije uspelo da izmami više gledalaca na tribine. Igra se u pravoj pozorišnoj atmosferi.