0
Subota 07.04.2018.
20:22

Ludnica u derbiju Mančestera: Pogba je rekao nije kraj, Junajted odložio slavlje "građana" (VIDEO)

Sve je bilo spremno za slavlje na "Etihadu", za proslavu titule, ali osporavani Pol Pogba i Kris Smoling su rekli da nije još kraj. U derbiju Mančestera, Junajted je posle velikog preokreta slavio protiv Sitija - 3:2, pa je bar za nekoliko nedelja odloženo otvaranje šampanjca za "građane".

EPA-EFE/Nigel Roddis
Pol Pogba pokazao da ga Junajted nije džabe platio 100 miliona evra

Domaćin je domiirao u prvih 45 minuta. Za samo pet minuta Vinsent Kompani i Ilkaj Gundogan su pogocima u 25. i 30. minutu doneli veliku prednost timu sa "Etihada". Da je Rahim Sterling bio skoncentrisaniji u finišu prvog poluvremena, Junajted bi bio na pragu brodoloma.

Ali, u nastavku druga priča. Francuz Pol Pogba, koji je mesecima na meti kritika zbog loše forme, sa dva gola je izjednačio, da bi potpuni šok za lidera Premijer lige usledio u 69. minutu kada je Kris Smoling postigao gol za tri boda gostiju sa "Teatra snova". Za samo 16 minuta četa Pepa Gvardiole je prosula titulu, bar zasad, ali bi bilo čudo da Siti ne stigne do krune jer i dalje ima velikih 13 bodova razlike.

U finišu David de Hea je odbranio zicer Serhiju Agueru sa pet metara.

Slatka osveta Žozea Murinja ljutom neprijatelju još iz Španije, Pepu Gvardioli. Ipak, ko se poslednji smeje, najslađe se smeje.

Pogledajte sve golove iz derbija Mančestera!