Serija A: Majstorija Ljajića nedovoljna za bod Torina, Milan izbegao bruku (VIDEO)

Fudbaleri Torina poraženi su od Fiorentine 2:1 u 29. kolu Serije A.

EPA/ALESSANDRO DI MARCO
Adem Ljajić je izveo pravu majstoriju iz slobodnjaka.

Vodili su gosti iz Firence golom Veretuta u 59. minutu. Isti igrač u 14. minutu nije iskoristio penal. Od 74. u igru je ušao naš Adem Ljajić i to je donelo boljitak u igri Torina. U 86. minutu je Ljajić izveo slobodan udarac tako što je parabolom uposlio Belotija koji je izjednačio na 1:1.

I kada se očekivala podela bodova glavni sudija je dosudio još jedan penal za goste. Ovoga puta je šutirao Siril Tero i bio je precizan.

Malo je nedostajalo da Milan doživi novu bruku na svom stadionu. Kjevo je vodio na "San Siru" 2:1 posle 45 minuta, a u nastavku su Kurtone i Silva doneli preokret. Pobeda je mogla da bude ubedljivija da je u sudijskoj nadoknadi Kesie iskoristio penal.

Serija A, 29. kolo: Sampdorija – Inter 0:5 (Perišić 26, Ikardi 30 penal, 31, 44, 51), Milan – Kjevo 3:2 (Čalhanoglu 10, Kurtone 54, Silva 82 – Stepinski 33, Ingleze 34), Benevento – Kaljari 1:2 (Brinjola 46 - Pavoleti 90+2, Barela 90+6 penal), Krotone – Roma 0:2 (El Šaravi 39, Najngolan 75), Torino – Fiorentina 1:2 (Beloti 86 - Veretut 59, Tero 90+5 penal), Verona – Atalanta 0:5 (Kristante 2, Iličić 45+4, 48, 69, Gomez 71), Lacio – Bolonja 1:1 (Lukas Leiva 16 - Verdi 3), Napoli – Đenova 1:0 (Abiol 72).