0
Sreda 24.01.2018.
20:20 >> 22:41h

Serija A: Lacio grabi ka Ligi šampiona, Džeko spasio Romu poraza

Treća uzastopna pobeda Lacija u Seriji A. Rimljani su na "Olimpiku" pobedili Udineze - 3:0 (2:0) u 21. kolu šampionata Italije.

EPA-EFE/ANGELO CARCONI
Dušan Basta (levo) standardan po desnoj strani terena u timu Lacija

Pogotke za domaćine postigli su Samir autogol u 20, Portugalac Nani u 47. i Filipe Anderson u 87. minutu. Srpski reprezentativac Sergej Milinković Savić nije bio na nivou od prethodnih mečeva. Imao je nekoliko dobrih prilika, ali nije imao zapažen učinak. Zamenjen je u 65. minutu kada je ustupio mesto Bosancu Senadu Luliću. Ceo meč odigrao je nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Dušan Basta.

Lacio je iskoristio poslednja posrtanja Intera i Rome i učvrstio se na trećem mestu koje vodi u Ligu šampiona naredne godine.

U drugom zaostalom meču 21. kola Serije A, Sampdorija i Roma podelili su bodove na Marasiju -1:1. Domaćin je vodio do poslednjih trenutaka meča golom iskusnog napadača Fabija Kvaljarele iz penala. Ipak, u finišu bod "vučici" doneo je Edin Džeko kome bi ovo mogla da bude poslednja utakmica u dresu Rimlajana jer je na pragu prelaska u Čelsi. Svih 90 minuta za Romu je odigrao srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov.