0
Subota 02.12.2017.
17:23 >> 21:39h

Bundes liga: Bajern na mišiće, Keln iznenadio pred pakao "Marakane" (VIDEO)

Šampion Nemačke Bajern imao je neočekivano težak posao na "Alijanc areni" protiv Hanovera. Na kraju, Bavarci su slavili - 3:1, ali su tek u finišu slomili otpor povratnika u nemačku elitu.

EPA-EFE/CHRISTIAN BRUNA
Teško do pobede: Arturo Vidal postigao je prvi gol za Bavarce

Gol za nova tri boda lidera Bundes lige postigao je Koman u 67. minutu, da bi pobedu potvrdio Robert Levandovski sa "bele tačke", tri minuta pre kraja. Gosti su bili otresiti, napadli su domaćina, a mogu da žele jer su u prvom poluvremenu promašili jedanaesterac.

Borusija iz Dortmunda ne zna za pobedu više od dva meseca. Iako su skoro sat vremena igrali sa igračem više u Leverkuzenu, "milioneri" su stigli samo do boda (1:1), a jedini gol za goste delo je Ukrajinca Andreja Jarmolenka.

U derbiju kola, Hofenhajm je razbio Lajpcig, a briljirao je dvostruki strelac Gnabri. U poslednjem meču dana, Keln je iznenadio u Gelzenkirehenu odigravši 2:2 sa Šalkeom. Domaćin je dva puta vodio, a "jarčevi" su osvojili bod zahvaljujući dvostrukog strelcu Žirasiju. I posle 14 kola Bundes lige, Keln ne zna za trijumf i zakucan je za dno pred gostovanje u četvrtak Crvenoj zvezdi u poslednjem meču grupne faze Lige Evrope.

Rezultati 14. kola: Bajer Leverkuzen - Borusija Dortmund 1:1 (Foland 30 - Jarmolenko 74), Bajern - Hanover 3:1 (Vidal 17, Koman 67, Levandovski 87 penal - Benšop 35), Hofenhajm - Lajpcig 4:0 (Amiri 13, Gnabri 52, 62, Ut 87), Verder - Štutgart 1:0 (Kruze 45), Majnc - Augzburg 1:3 (Hotman 85 - Gregorič 22, Finbogason 43, 86), Šalke - Keln 2:2 (Burgštaler 36, Harit 72 - Gurasi 50, 77 penal). U petak: Frajburg - Hamburger 0:0.