170
0
Subota 25.11.2017.
17:28 >> 20:33h

Bundes liga: Ludnica u Dortmundu, "milioneri" vodili 4:0, ali ostali bez dva boda, pao i Bajern

U komšijskom derbiju, Borusija iz Dortmunda je posle 25 minuta vodila 4:0 protiv Šalkea, ali na kraju - 4:4!

Tanjug/AP
Načeo komšije iz Gelzenkirhena, pa dobio crveni karton: Pjer Emerik Obamejang

U "majci svih derbija" kako se u Nemačkoj zovu duel Borusija i Šalkea, domaćin je furioznom igrom već posle 25 minuta vodio 4:0 i tada se činilo da gostime preti katastofa, da bodovi sigurno ostaju na "Signal Iduna parku". Seriju golova otvorio je prvi strelac tima Pjer Emerik Obamejang, a završio je Gereiro.

Međutim, u nastavku, Šalke je sa dva brza golova uneo neizvesnost. Obamejang je dobio crveni karton, a Kaliđuri u 86. minutu uspeo je da smanji 4:3 i unese dramu. A onda u četvrtom minutu sudijske nadokande, Naldo je glavom doneo veliki bod timu iz Gelzenkirhena.

Bajern je poražen prvi put od kada je na kormilu tima Jupa Hejnkes. Borusija iz Menhengladbaha je nanela drugi poraz šampionu Nemačke - 2:1. "Koltovi" su za smao pet minuta krajem prvog poluvremena poveli golovima Azara i Gintera, da bi Vidal samo ublažio poraz Bavaraca u 74. minutu.

Lajpcig je nastavio sa odličnim igrama i opet je prvi pratilac Bajerna, kao i prošle sezone. Ekipa sa istoka Nemačke je slavila na svom terenu protiv Verdera golovima Keite i Bernarda.

Rezultati 13. kola: Borusija Dortmund - Šalke 4:4 (Obamejang 12, Stamboli 18 autogol, Gece 20, Gereiro 25 - Burgštaler 61, Harit 65, Kaliđuri 86, Naldo 90+4), Augzburg - Volfsburg 2:1 (Gregorič 51, Finbogason 78 - Didavi 40), Ajntraht - Bajer Leverkuzen 0:1 (Foland 56), Lajpcig - Verder 2:0 (Keita 34, Bernardo 85), Frajburg - Majnc 2:1 (Petersen 51, Kat 90+1 - Bergren 90+2), Borusija Menhengladbah - Bajern 2:1 (Azar 39, Ginter 44 - Vidal 74).