0
Subota 18.11.2017.
15:14 >> 18:05h

Zvezda pregazila Rad, poker Boaćija

Crveno-beli su napravili odličnu uvertiru pred gostovanje BATE Borisovu u meču godine. Četa Vladana Milojevića lako je pobedila Rad na Marakani - 6:1 (3:1) i ostvarila šestu uzastopni trijumf u Super ligi.

M. Todorović - Vesti
Četvorostruki strelac Ričmond Boaći je radio šta je hteo sa odbranom "građevinara"

U prvom planu su bili napadači Zvezde Ričmond Boaći (4) i Aleksandar Pešić (2) koji su postigli sve pogotke za domaćina. Golgeterski niz nastavio je Pešić i stavio na slatkim mukama trenera Milojevića. Obojica su u strašnjoj formi, da ne bi bilo iznenađenje da Milojević na megdan beloruskom šampionu izađe sa dvojicom napadača.

Zvezda je dominirala, već na startu otvorila bravu "građevinara" i lako ostvarila trijumf. Meč je praktično bio rešen u 18. minutu kada je Ajduković skirvio penal i dobio drugi žuti karton. Gosti su igrali sa desrtoicom, a crveno-beli puni samopouzdanaj do kraja meča su se poigravali sa Radom. Komšije sa Banjice mogu da budu zadovoljne što je samo šest lopti završila u njihovoj mreži. Da su Boaći i Pešić bili raspoloženiji mogao je domaćin da ostvari i ubedljiviji trijumf.

Ričmond Boaći je postigao čak četiri gola i sigurno povežao sebi cenu pred januarski prelazni rok, kada će lider Super lige da bude na sltkim mukama, jer će sigurno za reprezentativca Gane da stižu milionske ponude.

Sada su sve misli okrenute ka četvrtku (19 časova) gde bi crveno-beli mogli da obezbede mesto u šesnaestini finala Lige Evrope, mada bi i bod bio beliki kao kuća.

Drugo poluvreme

90+3. minut - Utakmica je završena  6:1 za Zvezdu.

84. minut - GOOOL, Ričmond Boaći postigao i četvrti gol na meču.

63. minut - GOOOOL, het-trik Ričmonda Boaćija. Zvezda gazi komšije sa Banjice.

54. minut - GOOOL, Pešić postiže drugi gol na meču.

Prvo poluvreme

45+2. minut - Gotovo je prvo poluvreme. Čak četiri gola, Zvezda vodi 3:1.

41. minut - GOOOL, kontra Rada i gol, mladi reprezentativac Lutovac je matirao Borjana.
40. minut - Zvezda nastavlja da melje rivale, samo je pitanje koliko će golova u mreži "građevinara" da se nađe.

26. minut - GOOOL, opet Boaći, Zvezda je ostvarila novi trijumf. Pešić je kao na tacni proigrao saigrača, a ovaj lako matira goste sa Banjice.

20. minut - GOOOOL, Boaći je bio siguran sa bele tačke. Zvezda sigurnim koracima grabi ka novoj pobedi.

19. minut - Penal za Zvezdu i crveni karton za fudbalera Rada Ajkovića.

18. minut - Boaći je dobro šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je golman odbranio.
13. minut - Zvezda napada i pored vođstva.

4. minut - GOOOL, Zvezda vodi, strelac je raspucani Aleksandar Pešić. Dobro se snašao napadač Zvezde posle centaršuta Rodića i crveno-beli su već otvorili bravu "građevinara".

1. minut - Utakmica je počela, sa centra su krenuli gosti.

U prvom delu prvenstva na stadionu “Kralj Petar I” Crvena zvezda je savladala Rad sa 2:0 golovima Le Taleka i Pešića. Prošle sezone crveno-beli su se namučili da dođu do tri boda protiv “građevinara” u Ljutice Bogdana pošto su pobedili sa 2:1 golovima Sikimića.

Crvena zvezda je posle 16 odigranih kola na prvom mestu na tabeli i ima četiri boda više od Partizana, dok je Rad pretposlednji sa samo jednim poenom više od čačanskog Borca koji je na samom dnu.